Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan mondanátok fel a...

Hogyan mondanátok fel a munkahelyeteken? Mi a jó magyarázat, ha nem feltétlenül az igazat akarjátok elmondani?

Figyelt kérdés
Egyáltalán kihez fordulnátok, a közvetlen főnökötökhöz vagy a HR-eshez? Négyszemközt mondjak fel? Mennyi a felmondási idő általában? Ez cég függő?
2016. ápr. 1. 23:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Minek kell magyarázni? Én csak megmondtam, hogy el akarok menni és kész, úgy emlékszem. Nem éreztem már jól magamat ott, ennél többre tuti nem volt szükség.

Én a főnöknek mondtam meg, fogalmam sincs, egyedül volt-e, ki emlékszik már arra? Nem tartom fontosnak, úgyis mindenki megtudja rögtön.

2016. ápr. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%

Mindenhol így kell ha már nem vagy próbaidős.

Írásban mondasz fel, én indoknak mindig azt írom, hogy "személyes okok miatt" ez beválik. Ezt a kisfőnöknek adom oda, aki továbbítja a nagy főnöknek. Ha behív, és megkérdezi, hogy mi az a személyes ok, akkor közlöm, hogy

- jobb munkaajánlatot kaptam

- több fizetést kapok máshol

- elköltözöm

- váltani akarok

- tanulni szeretnék, nem fér bele a munkaidőbe

etc...Mikor melyik jó..

A felmondási idő 30 nap

2016. ápr. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nekem is ez a valós indokom, tehát, hogy egyszerűen nem érzem jól magam a cégnél. Minden egyes nap sírok miatta, nem csak otthon.
2016. ápr. 1. 23:39
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindkettőtöknek!
2016. ápr. 1. 23:41
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondtam hogy Angliába költözöm, nem volt nagy dolog.
2016. ápr. 1. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

[link]


...valahogy így. ;-)

2016. ápr. 2. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 elwera ***** válasza:
Egyszer én azt mondtam az egyik főnökömnek, hogy találtam egy közelebbi munkahelyet, ahova nem kell 1 órát utaznom, hanem csak 10 percre van. Ez is egy szempont.
2016. ápr. 2. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hr-esekhez mentem, ketten voltak. Kérdezték hogy miért, én annyit mondtam hogy nem bírom ezt a munkát, mert nehéz. Igaz is volt egy részről, de inkább a cseszegetős munkatársak miatt mondtam fel. Nem volt felmondási idő, de ehhez nem is értek.
2016. ápr. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!