Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ki hogy élte meg a gyászt?

Ki hogy élte meg a gyászt?

Figyelt kérdés

Konkrét tünetekre vagyok kíváncsi és arra,hogy mennyi idő volt amíg jobb lett egy kicsit.

Nekem pár hete halt meg az anyukám és borzasztóan érzem magam...

Illetve mitől lehet jobb?Mitől számít kórosnak ez az "állapot"?


2022. jún. 26. 11:23
 1/4 anonim ***** válasza:
86%

Elöször is részvétem anyukád halála miatt.

Általában egy év az, mire a legrosszabb részen túl vannak az emberek, egyelöre természetes, hogy rosszul viseled.

Az, hogy mitöl lesz jobb, sok mindentöl függ, de föleg az idö múlása segít.

Emellett ami neked jobb, beszélj anyukádról másokkal, vagy ne tedd, ha ez neked rossz, megpróbálhatod leírni a pillanatnyi érzéseidet, elmehetsz sétálni valamerre, de ne akard megszüntetni a fájdalmat, mert azzal csak elnyomod és késöbb visszajön, csak sokkal erösebben.

Ha egy év elteltével is annyira rossz a hangulatod, mint most, akkor feltétlen érdemes szakembert megkeresni.

2022. jún. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%

Pont azért nehéz erre válaszolni, mert nagyon nem egységes.

Kórosnak akkor tekintik, ha már befolyásolja a mindennapi életet.

2022. jún. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
95%

Őszinte részvétem.

Nekem apukám halála után hetekig voltak sírógörcseim, teljesen random időpontokban - pedig 30 fölött voltam már. Ezen kívül látványos "tüneteim" nem voltak, de sokáig tartott elfogadni. Pár hónapba beletelt eljutni odáig, hogy viszonylag normálisan menjen tovább az élet, de kb. 2 évig nagyon rossz volt, szörnyen hiányzott. Utána enyhült a fájdalom.

2022. jún. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
95%
Kb. 2 hónap volt, mire kb. "teljes" értékű munkát tudtam megint végezni. De egyénenként nagyon változó, ki hogyan éli meg.
2022. jún. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!