Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet feldolgozni a...

Hogyan lehet feldolgozni a gyászt?

Figyelt kérdés
Meghalt a fèrjem autóbalesetben. 3 gyermekünk van, akikkel egyedül maradtam. Volt már Valaki hasonló helyzetben? Nektek mi segített?

2022. febr. 9. 20:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom! Nem voltam hasonló helyzetben..

Közhely, de csak az idő segít. Neked feladatod, hogy a 3 gyereket magad elé helyezd, és őket támogasd, ez lehet segít, de akár plusz teher is. Merj segítséget kérni családtól, barátoktól, és lehet, hogy pszichológus is kellene, nem akkor kell menni, amikor úgy érzed, hogy összecsapnak a hullámok feletted.

2022. febr. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%

A facebookon van egy csoport Lótuszok néven fiatal özvegyeknek, ahhoz csatlakozz. Vannak a Nappfogyatkozás Egyesület szervezésében gyászfeldolgozó csoportok online is. Mikor halt meg?

Építs a család támogatására, és ne akard siettetni a megnyugvást. Bármit érzel, az normális. Olvass gyásszal foglalkozó könyveket, pl Gyógyulás a gyászból, Vigasztalódás a gyászban. Ne rejtsd el az érzelmeidet, szabad sírni, nem kell sziklaerősségűnek lenni. Annyira azért kell, hogy el tudd látni a feladataidat.

2022. febr. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%

Én konkrétan ismerek egy gyászfeldolgozásban segítő szakértőt.


(De most későn este nem merném megkérdezni a mobilján, hogy küldhetek-e neki érdeklődőt - legfeljebb holnap napközbe.)


Ha Budapesti vagy, akkor biztosan tudom őt ajánlani, mert nem kell sokat utazni hozzá. Nagyon víg kedélyű, mosolygós hölgy, meg lehet nyugodni már pusztán a kisugárzásától.


Esetleg még a 116-123-as telefonszámot tudom ajánlani nagyon gyors tűzoltásnak - éjjel-nappal hívhatóak ingyenesen, de lehet nekik online is írni.


Esetleg a Délután Alapítványra keress rá, bár ők este 21 óráig elérhetőek, így már csak holnap tudsz velük beszélni. Írni ettől még lehet nekik is online. Református lelkisegély segíthet.


Esetleg egyházi személyek tudnak még segíteni gyászfeldolgozásban. Szokott lenni mentálhigiéné szakemberük - több is - akik online fogadnak mostanában a vírus miatt (ferences rend "kilátója".)


Adósságkezelésben pedig a családsegítő szolgálat tud segíteni a szociális munkásaikkal, illetve a Magyar Máltai Szeretetszolgálatnál szokott lenni a legemberségesebb bánásmód.


Remélem, egy nagyon picit tudtam segíteni. Ja, és őszinte részvétem! :(


Ui: ha jogi segítségre van szükség, akkor a területileg illetékes jogi segítségnyújtó osztályt tudom ajánlani. Én maximálisan elégedett voltam velük szinte minden egyes alkalommal...

2022. febr. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Uh!Hát változó kinek mi segít! Van akinek ki kell adni magából, kibeszélni!

De van akit nem érdemes zavarni a gyászban, mert csak rontasz a dolgokon!

Nehéz lehet erősnek maradni, mikor elveszíted azt akit a legjobban szeretsz, de közben a gyerekeknek pedig, csak Te nyújthatsz támaszt, segítséget!

Hát, idő kell hozzá!

Sok erőt!

2022. febr. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Most januárban halt meg.
2022. febr. 9. 21:02
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

Most olvasom az előző kommenteket, mert amíg írtam, nem láttam, hogy már válaszolnak mások is.


Igen, a "Gyógyulás a gyászból" című könyv létezését legelőször ettől a kedves hölgytől tudtam meg még 2012. elején, akit legelőször ajánlottam a válaszomban. (A gyászfeldolgozás folyamatához szakértő hölgyet.)


3-as válaszoló voltam.

2022. febr. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
92%
Kedves kérdező! Én a szerelmemet vesztettem el, ha gondolod írj rám privátban, és beszélgessünk.
2022. febr. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
93%
7es vagyok: még nagyon friss a veszteség, folyamatokon fogsz végigmenni. Minden érzést amit érzel, élj meg, ne folyts el! Csak így lehet sz, hogy nem akad el a gyász folyamata. Nagyon nagyon nehéz lesz. Én a szerelmemet 1 éve és 4 hónapja vesztettem el, de igazán mostanra érzem azt, hogy feldolgoztam az elvesztését. Neked segitségre lesz szükséged, mármint ha egyedül szeretnél lenni, akkor kérj meg valakit, hogy addig vigyázzon a gyerekekre. Amikor egymagad vagy, ha úgy érzed a fájdalomtól "fetrengsz" akkor sírj, sírd ki magad. Ha dühöt is fogsz érezni amiatt hogy itt hagyott, az is természetes érzés, a tehetetlenség és a kilátástalanság érzése is természetes. Lényeg, hogy semmikyen benned feltörő érzést ne folyts el.
2022. febr. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak az időkérdése nekem 2020 decemberében hunyt el nagyim. Én vele éltem, ő nevelt fel, borzasztóan hiányzik még mindig szinte sírva fakadok ha bemegyek a szobájába. És este mikor ágyba vagyok olyan mintha látna engem látom ahogy mosolyogva néz rám. Pedig már eltelt egy év és ugye én egyedül maradtam anyummal de ő szinte mindig dolgozik, így sokat vagyok egyedül rossz de nem tudok mit tenni próbálok arra gondolni egyszer minden jóra fordul, bár ha bele gondolok nem lesz ott az esküvőmön mert mindig mondta szeretett volna ott lenni már most könnybe lágyad a szemem akkor meg a ballagásomon sem stb. Az biztos hogy nagyon rossz, de hidd el az idő begyógyítja a sebeket! A legjobbakat kívánom neked, vigyázz magadra, jó egészséget!. 18 L
2022. febr. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%

Ez borzalmas, részvétem.

Nekem 10 éve halt meg családtag és bár feldolgoztam, de még mindig nehéz elfogadni, bizonyos élethelyzetek mindig előhoznak vele kapcsolatos érzelmeket. Itt írták már előttem milyen lehetőségeid vannak, érdemes ezeket átgondolni. Adj időt magadnak.

2022. febr. 10. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!