Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet elengedni az...

Hogyan lehet elengedni az évek óta tartó feszültséget, amit az okozott, hogy "nem álhattam bosszút"?

Figyelt kérdés

Volt egy internetes barátom 17 évesen. Akkoriba egy nagyon labilis, bántható gyerek voltam, rengeteg gond volt otthon is. 8 hónapig tartott a "barátság", aminek a dinamikája abból állt, hogy míg ő bántott verbálisan, megalázott, elszigetelt másoktól és manipulált, addig én csendben nyeltem. Idegesítettek a dolgai, de mindig lenyeltem a bántásokat, mert azt hangúlyozta, hogy csak túlérzékeny vagyok. Néha néha kitörtek belőlem a felgyülemlett sérelmek, de olyankor mindig büntetett, szóval egy idő után már tényleg mindent magamban tartottam.

Erre otthon is rátettek, anyám mindig direkt még jobban idegesített, amikor látta, hogy feszült vagyok a lány miatt. A nyugodt gyerekből egy folyton dührohamot kapó valaki lett, 1x összetörtem a telefonomat és sírógörcsöt is kaptam, fiú létemre...


A helyzet sajnos annyira súlyos lett, hogy a végén már nem ettem semmit, folyamatosan fájt a hasam az idegességtől, depressziós lettem, öngyilkossági gondolataim voltak, és bekerültem egy terápiás intézménybe is, később pedig a pszichiátriára. Na most a barátság végén még rugott belém egy utolsót, majd amikor válaszolni akartam, akkor letiltott, ezzel méginkább fokozva bennem a tehetetlenség érzését. Aztán visszatiltott, de csak megint rúgni akart belém egyet, majd ismét eltűnt. Jó nagy g*ci volt.


Bennem ezután akkora düh volt, hogy hónapokig egy apróságtól is képes voltam olyan dührohamot kapni, hogy szétvertem a bútorokat a szobámban. Nem tudtam "bosszút állni", sehogy se tudtam levezetni a feszültségem. Az évek alatt ezt a rendkívül erős érzelmi csomagot csak eltemettem, de még mindig mérgez belülről. Hogyan lehetne letenni végre?


2022. jún. 26. 15:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus!
2022. jún. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Már megvolt, több is, jelenleg is járok egyhez, de mellette én is akarok megoldásokat keresni. :)
2022. jún. 26. 15:28
 3/6 anonim ***** válasza:
Asszertív kommunikáció és önismeret fejlesztése segít, hogy ne sűrűn kerülj ilyen helyzetbe. A csomagot letenni úgy tudod, ha azonosítod magadban, hogy mit tehettél volna, hogy mindez ne történhessen meg. Mikor volt az első jel, hogy ennek nem lesz jó vége? Mi az, ami még belefért volna és mi az, ami már nem? Tudd, hogy azt a nőt soha senki nem fogja úgy szeretni, mint ahogy te tetted és a következő palijaitól meg fogja kapni a járó pofonjait.
2022. jún. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Fogd fel a dolgot a másik oldalról, onnan, hogy megtanultál valamit magadról, azt, hogy manipulálható vagy, túlzottan hiszékeny és nem vagy kellően magabiztos. A "bosszú" gondolatát meg hessegesd el, fizikailag nem volt kényszerítés, önként mentél bele a kapcsolatba, tehát felerészben te is hibás vagy. A bosszú érzése tönkreteszi a bosszú gondolatával játszó egyént.
2022. jún. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Utolsó: idáig már eljutottam, de mégsem segít. Felismertem a saját részem, és igyekszek rajta dolgozni, sőt. Azóta sokat változtam, már nem lehet ilyen kapcsolatokba belerángatni, mégis ugyan úgy baromi erős feszültség van bennem.
2022. jún. 26. 20:03
 6/6 anonim ***** válasza:
Az első pofon a legnagyobb a többit lassan megszokod.. volt régen egy dalban. A felnőtté válás útjára léptel. Futást vagy bicajozast ajánlom,akinek van plusz energiája duhongeni annak van sportolni is. Menj el önkénteskedni,segíts másokon. Mindig visszajön a jó cselekedet.
2022. jún. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!