Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha egyedül vagyok az a baj,...

Ha egyedül vagyok az a baj, ha együtt kell működnöm másokkal, az a baj... Hogy lehet ezt a paradox helyzetet megoldani?

Figyelt kérdés

Egész eddig, mikor egyedül voltam, élveztem, annak ellenére, hogy vannak hátrányai, pl nehezebben veszem rá magam még arra is, amit amúgy szeretnék, akkor ha egyedül vagyok. Aztán mikor a lakótársam elment több hétre, és több hétig egyedül voltam, plusz szabadságon is voltam közben, csak kb boltba jártam ki, annak nagyon nem volt rám jó hatása. Annak ellenére, hogy valahol imádtam.

Viszont, ha másokkal vagyok együtt, barátokkal, még családtagokkal is, akkor kiakadok mindenkinek a szokásaitól, hangulatától, hogy ki min feszül be, ki mit akar, százan mennénk százfelé. Én ezeket nem bírom. Kicsit olyan, mintha a másokhoz való alkalmazkodás nagyon nehezemre esne (megy, csak olyan erőfeszítésembe kerül, mintha mentális-érzelmi erőszakot követnék el magamon), mintha nem bírnám elviselni az embereket (még családtagokat sem). Ezért inkább mindig egyedül vagyok, akkor csak magamat kell elviselni (azt is nehéz néha). Csak jól jönne néha valakivel együtt filmet nézni, vagy együtt menni kirándulni stb.

Magyarul a két véglet között csapongok, és egyik se jó. Normálisan senkihez nem tudok kötődni, mondjuk ezek után nem is szeretnék. De valahol meg szükségem van rá.

HOgy lehet ebből kijönni?


2022. jún. 26. 21:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Enis igy vagyok

23l

2022. jún. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Amúgy én arra voksolnék, hogy a túlérzékenységem miatt meg az alkalmazkodási képtelenségem miatt van ez...

De nem értek hozzá annyira...

Csak most akkor ha se jobbra se balra, merre menjek?

2022. jún. 26. 21:45
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy nem érzed jól magad egyedül, az azért van, mert emberi lény vagy és ezért igényed van a szociális interakciókra.

Ha nem bírod mások társaságát, akkor lehet csak rossz emberekkel töltöd az idődet. Rengeteg ember nem jön ki a családjával, szóval ha velük nem jössz ki, az nem jelenti azt, hogy senkivel se tudnál.

De ha mindentől kiakadsz, akkor könnyen lehet, hogy veled van a baj és egy pszichológus segítségére is szükséged lenne, hogy megtaláljátok a probléma forrását.

2022. jún. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ezzel nem vagy egyedül, nekem nagyon hangulatfüggő hogy éppen vágyok e társaságra vagy sem
2022. júl. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!