Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichiáter vagy pszichológus...

Pszichiáter vagy pszichológus a jobb választás, ha egyedül nem tudom megoldani a problémám?

Figyelt kérdés
Fiatal koromban veszítettem el édesanyám. Minden gondom erre vezetem vissza (32\L). Görcsösen ragaszkodom mindenhez és mindenkihez, de iszonyatosan bánok velük utálattal. Bunkó szemét vagyok. Belül tudom, hogy egy szeretetre méltó lény lennék,de ezt elnyomom, mert attól félek hogy akit szeretek elveszítem. És ha nem engedem magamnak , hogy szeressem akkor a veszteséget majd jobban meg tudom élni. Ami persze nem igaz. Tuti van valami baj az agyammal. Már nem bírom tovább. Többször akartam véget vetni az életemnek, ami szinte minden nap csak a sírásból áll. Teljesen egyedül vagyok mert mára már mindenkit elüldöztem.
2010. nov. 4. 08:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Mindegy csak minél hamarabb menj el
2010. nov. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Én először pszichológushoz mennék. Ha ő nem tud segíteni úgyis átküld a dokihoz.
2010. nov. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%

Nem mindegy. A pszichológus nem ír gyógyszert, nem orvos, a pszichiáter igen, ő orvos.

Neked nem gyógyszerre van szükséged, hanem a gondolkodásod megváltoztatására. Úgyhogy pszichológus.

2010. nov. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%
A pszichiáter se csak gyógyszerrel "gyógyít" !
2010. nov. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Pszichológus, méghozzá olyat keress, aki thanatológiában vagy gyászfeldolgozásban jártas.
2010. nov. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget és egy kicsit megkönnyebültem, mert én is inkább a pszichológus felé hajlok, mert félek,a gyógyszerszedéstől is nehogy függő legyek vagy esetleg beszedjem mind.
2010. nov. 4. 12:34
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha gondolod írj egy privát üzenetet, ismerek egy kiváló pszichiáter, lipóton dolgozott (OPNI), és csak egy hajszálon múlt, hogy nem lett főorvos, mert kiköltözött külföldre. 32 éve orvos. Ha gondolod, elküldöm neked telefonszámát. Dr. Nyilas Zsuzsannának hívják.


[link]

2010. nov. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az mindig annak a függvénye, hogy mi a probléma.

A leírtak alapján neked pszichológus tudna jobban segíteni.


De csak hogy lásd, mindig a kontextus függvénye, hogy kit jobb választani. Olyan is van, hogy mind a kettőt be kell vonni.

Például ha adott egy nagyon erős szorongásos állapot, pl. egy gyermeknél, akinek a tüneteihez a családi működés is hozzájárul. Akkor nyilván nem az a megoldás, hogy a végtelenségig etetjük a gyermeket szorongásoldókkal. Kell a családterápia és a gyermek egyéni terápiája is. Ám ameddig nagyon masszív a szorongás, addig a gyermek annyira pszichoterápiásan nem is hozzáférhető. Ilyenkor a pszichológus konzultál a pszichiáterrel, aki ír gyógyszert, majd elkezdődik a pszichoterápia is. Vagy a nagyon erős depresszió. Lehet, hogy veszteségélmény van a hátterében, amit pszichológus tud segíteni feldolgozni. Ám ameddig nagyon erős a depresszív állapot, addig nem is lehet dolgozni a személlyel, vagyis megint ott kezdődik a folyamat, hogy a pszichiáter gyógyszert ír.


Mindezt csak azért írtam, hogy lássátok, sokszor a kettő egymást támogatja, és nem is zárják ki egymást feltétlenül.

2010. nov. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!