Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szed vagy szedett valaki...

Szed vagy szedett valaki Rivotril-t, vagy Coaxil-t?

Figyelt kérdés

Tapasztalatok érdekelnének, esetleges mellékhatásokról. Már kb. 3 hónapja szedem minimális adagban (pánikbetegségre - természetesen orvosi kezelés mellett). Mivel a vérnyomásom is magas volt a pánikbetegség miatt, Betaloc Zok-ot is szednem kell.

Eleinte jobban éreztem magam tőle, de mostanában újra előjöttek a rosszullétek. Most megint napi szinten rossz a közérzetem, ott tartok, h evés után szét akar szakadni a gyomrom környéke...pedig tényleg nyugi van körülöttem, nincs min idegeskednem...

Szervi bajom nincs, minden lehetséges dolgot kivizsgáltattam már magamon.

Arra is gondoltam, h lehet "besokalltam" a gyógyszerektől és ellenkező hatást vált ki, mint kéne?!

Persze megyek majd a dokihoz januárban, csak gondoltam hátha átélt valaki hasonlókat.

Köszi előre is a válaszokat!


2008. dec. 20. 00:33
1 2
 11/12 anonim válasza:

ha súlyos pánikbetegségben szenvedsz, akkor a legkisebb probléma a nyugtató szedése... Ennek ellenére valóban nem ajánlom senkinek sem, de bizonyos esetekben elkerülhetetlen. A xanax és annak generikuma, a frontin is toleranciát és függőséget okoz, bár kisebb mértékben, mint a rivotril. Az én véleményem is az, hogy térj át más nyugtatóra, a rivotril erős függőséget okozhat mind lelki, mind fizikai értelemben, főleg az arra fogékonyaknál. De csak lassan és nagyon kis fokozatokban lehet leszokni teljesen ezekről a gyógyszerekről. A hirtelen abbahagyásuk az állapotod rosszabodásához vezet(het).

És az sem mindegy, h milyen orvos írta neked föl. Rivotrilt háziorvos is adhat, aki nem minden esetben rendelkezik megfelelő ismeretekkel a gyógyszer hosszú távú hatásait illetően. Abban az esetben, ha pszichiáter írta föl neked, a legtöbb esetben bízhatsz benne, de tedd szóvá az aggályaidat, mert csak ő ismeri pontosan az állapotodat, ebből következően ő tudja eldönteni milyen gyógyszeres kezelés szükséges. Ha kétségeid vannak, akkor biztosan támogat a gyógyszer-cserében.

2009. febr. 22. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Én coaxilt szedek.
2010. febr. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!