Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnék szakítani a...

Hogyan tudnék szakítani a nárcisztikus párommal?

Figyelt kérdés

Hogyan értessem meg vele, hogy nem tűröm tovább, hogy eltapos, semmibe vesz, folyamatosan mérgezi az életem/ életünk?

Borzasztó 20 év áll mögöttünk, sajnos elég későn jöttem rá, hogy nárcisztikus. Minden úgy történt, ahogy a nagy könyvben meg van írva... Egy zombivá tett.

Mára egy semmi, egy senki lettem két gyerekkel, egy báb, aki függ tőle, hisz gyönyörűen, kitervelten, minden szálat elvágott mögöttem. Nincs munkám, barátaim, életem. Semmit sem segít itthon, így, bár gondolkodtam a munkán, közölte, hogy ő márpedig nem fog itthon maradni a gyerekekkel, ha bármi történne... Pedig tudom, hogy az első, hogy munkát találjak, de elég nehéz 2 gyerekkel, segítség nélkül, időben, térben logisztikázva.

Megdöbbentő volt feleszmélni, miben vagyok benne, olyan érzelmi poklot jártam addig, hogy nem kívánom senkinek.

Mára teljes mértékben tudatában vagyok a 20 év játszmáinak, és igyekszem megerősödni, de azt nem tudom, hogy hogyan tudnám tudtára adni, hogy vége, nem tűröm tovább.

Próbáltam már, de úgy tesz, mintha mi sem történt volna, egyik fülén be, másikon ki. Mintha viccnek venné. Mintha nem fogná fel.

De félek is, mert fenyegetőzik, és sajnos tudom, hogy bosszúálló, ha kell, évekig kivár, hogy megszívasson valakit, aki szerinte nem azt tette, amit ő akart, vagy képzelete szerint ártott neki.

Valószínűleg pszichopata is, saját bevallása szerint nincsenek érzései, ezzel sajnálatot is ki akar váltani, de ugyanakkor büszke is rá, mikor bánt valakit.

Undorító!

Hogyan tudnék tőle megszabadulni?

Tudom sajnos, hogy a gyerekek miatt muszáj lesz találkozni vele ha sikerül, de egyszerűen nem tudom, hogy jussak el odáig biztonsággal.



2022. jún. 29. 13:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A NANE-t keresd fel szerintem. Ők biztosan tudnak tanácsot adni, mert sok ilyet làttak már
2022. jún. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell megértetni. Keress lakást, váratlanul költözz és ne add meg az elérhetőségedet. Akár a közös ismerőseiteknek se, aki meg tudja, azzal nyomatékosan közöld, hogy nehogy továbbadja. Először ezzel legyél meg, a láthatás ráér, de a veszélyességét tudd bizonyítani, és a bírósági döntéskor csak gyámhivatali képviselő jelenlétével kérd a láthatás intézését. Lehet, hogy nem is fognak neki hiányozni. De 20 év együttélés után már nagyok lehetnek a gyerekek, dönthetnek ők úgy, hogy nem akarják látni.
2022. jún. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

A gyerekek még nem túl nagyok, ált. iskola alsóba járnak.

Hát lakást találni nem lesz könnyű egy fillér nélkül, valahogy előbb akkor mégiscsak dolgoznom kell menni. Mivel nyári szünet van, és velem vannak végig, csak szeptembertől fogok tudni elhelyezkedni félállásban. Ezen már filóztam, már gondoltam éjszakai műszakra, de éjjel csak nem hagyhatom itt egyedül őket!

Mondjuk nappal sem, az felelőtlenség. Hát így ez elég nehéz, de majdcsak akad valami munka így is. Gondoltam takarításra is, egyik ismerősöm már 2000 Ft -os órabérrel dolgozik így.

Az biztos, hogy előbb pénzt kell gyűjtenem valahogy.

Az hogy nem mondom el hová megyek, nem tudom hogy működhetne, ha van közös gyerek. A mai világban még a nagyszülők is beperelhetnek, ha nem láthatják az unokákat, nemhogy az apjuk.

2022. jún. 29. 16:28
 4/11 anonim ***** válasza:
Hát mindenképp munkába kell állnod! Teljesen abszurd, hogy nem dolgozol! A legteljesebb mértékig kiszolgáltatod magad. Ha a gyerekek miatt elárulod a holléteteket, az viszont együtt jár a gyerekelhelyezési perrel, és az élettársadnak a bíróság által meghatározott gyerektartást is kell fizetnie. Én lemondanék a gyerektartásról, ha ennek fejében nem ragaszkodik a láthatáshoz, mivel egy veszélyes ember.
2022. jún. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Igen, igazad van. De nem tudtam miatta dolgozni, nem engedett, ellehetetlenített. Gondolom nem kell elmagyarázni, hogy egy nárcisztikusnál hogy működik ez.

Viszont a gyerekeket biztos akarja látni, jó forrás lesznek neki. Fenyegetett anno, hogy a kisebbet elviszi magával külföldre, haza, ahonnan jött. Akkor még nagyon kicsi volt. Az, hogy veszélyes, sajnos ahogy nézem, Magyarországon a kutyát nem érdekli, az apának jogai vannak. Ha visszaél vele, akkor is.

Pedig milyen jó lenne, ha megállapítanák, hogy hátrányára válik a gyerekek érzelmi fejlődésében, ha vele vannak, hisz rossz példát látnak. Csakhogy ilyen nincs, úgyhogy nem reménykedem, hogy meg tudunk végleg szabadulni.

2022. jún. 29. 18:09
 6/11 anonim ***** válasza:
Na még arab is mindehhez? Fordulj valamilyen szervezethez, ügyvédhez. Olyanhoz, akinek tapasztalata van ilyenben. A különköltözés is bonyodalmakkal fog járni (per, fenyegetés), úgyhogy az is egy opció, hogy otthon állsz a sarkadra. Munkába állsz és nem leszel a lábtörlője. Éreznie kell rajtad az erőt. A gyereket nem viheti külföldre a te hozzájárulásod nélkül.
2022. jún. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem arab, de szinte ugyanaz a gondolkodásmód, a " zasszonynak" otthon a helye, mert nincs emberszabású véve, szava sincs, csak szolga.

Teljesen igazad van, nekem kell valahogy felállni.

Sajnos volt már olyan, hogy láthatásra külföldön élő apának kiadták a gyereket, és nem lett jó vége. Tudja, hogy ők az érzékeny pontom, biztosan velük szívatna engem.

2022. jún. 29. 19:21
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

En nem parkapcsolatbol menekultem el, de az is nagyon rossz volt, igy at tudom erezni, Kerdezo, hogy miket elsz at.

Egesz addig, amig ki nem leptem a kapcsolatbol, azt hittem, hogy en magyarazom rosszul, hogy mi a gond. Az sem segitett, amikor azt mondtam, hogy mindkettonknek fejlodnie kell. O ezeket lesoporte, es csak nekem kellett volna valtoznom. Egyszeruen nem akarta megerteni, mert o tokeletes.

Nekem sok erot ket konyv adott:

Shannon Thomas: Gyogyulas a rejtett bantalmazasbol. Ez a jelek es jellemzok mellett leirja a szabadulas lehetosegeit is.

Susan Forward: Erzelmi zsarolas. A konyv masodik fele megoldasi modokat kinal.

Parkapcsolatbol valo kilepeshez hasznos lehet Orvos-Toth Noemi: Szabadulas egy narcisztikus halojabol c konyve. Valos eseten keresztul vezeti vegig, hogy mi tortenik.

20 ev nagyon sok ido, igy en is tudom javasolni a kulso segitseget, amit fentebb irtak.

2022. júl. 4. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, szeretek olvasni, úgyhogy mindenképp elolvasom ezeket a könyveket! Nekem Tisza Katától a Most van meg, abba kezdtem bele.

Tudom, hogy kéne pszichológus, de még nincs rá pénzem.

Utána viszont kelleni fog.

2022. júl. 5. 07:48
 10/11 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló vagyok. A NANE-től való segítségkérés ingyenes, az anyagiak miatt ne aggódj!

Pszichológus kelleni fog igen, de először ezeket a “praktikus” dolgokat kell megoldanod.

Nagyon jó, hogy felismerted a problémát, és van bátorságod, elszántságod kikerülni ebből. Ez két iszonyú fontos lépés!

2022. júl. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!