Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Függőség a páromtól? Van...

Függőség a páromtól? Van ebből kiút?

Figyelt kérdés

19 éves koromban volt életem első párkapcsolata, 3.5 évig tartott. Aztán annak vége lett, elkezdtem randizgatni, elég hamar jöttem össze az új, jelenlegi párommal, akivel immáron több, mint 1 éve vagyok együtt (ez is függőség jele lehet, hogy kb egyből kerestem újat, még ki sem hevertem az exem, már együtt voltam a jelenlegivel, akivel szintén alakult szerelem, de csak később).


Most vagyok 24, de 19 éves koromtól kezdve - mióta kapcsolatban vagyok - iszonyatosan labilis lettem érzelmileg, kb a páromtól függök. Ez érdekes, mert úgy összességében van hobbim, önbizalmam is átlagos (tehát pl. a testemmel teljesen elégedett vagyok, tisztában vagyok az erősségeimmel, gyengeségeimmel, jól ismerem magam), de mégis azt érzem, hogyha nem kapom meg azt a figyelmet, törődést, fókuszt, amit igényelnék, iszonyatosan feszült leszek, nem tudok koncentrálni a munkámra, hobbimra, barátokra, magamra, semmire, csak arra tudok gondolni, hogy a másik már talán nem is szeret annyira és kétségbeesek. Pedig ezek általában elég alaptalan dolgok, pl. írok a páromnak messengeren, TUDOM, hogy elfoglalt, dolgozik, nem is ír vissza, DE ha látom, hogy instán közel elérhető volt, messengeren mégsem írt nekem vissza, tiszta ideges leszek és onnantól kezdve sokszor sírhatnékom van kb, úgy érzem h le vagyok szrva. Tudom, tisztában vagyok vele, hogy ez beteges, de már kezdek ebbe belebetegedni. Mindig a kapcsolatok első pár hónapjában tudom csak jól érezni magam, amíg a másik fél teper, odavan értem, ÉS ezzel párhuzamosan az én érzelmeim sincsenek elmélyülve. Onnantól kezdve, hogy az én érzéseim felerősödnek, ezzel párhuzamosan általában a másik rajongása csillapodik.


Ez nálam eléggé beteges és TUDOM, hogy nem normális. Szeretnék ebből "kigyógyulni", mert megkeseríti a mindennapjaimat... ha egyszer bekattanok és befeszülök amiatt, mert azt érzem képzelt vagy valós okok miatt, hogy már nem szeret annyira a másik, olyan szorongás jön rám, hogy semmi másra sem tudok koncentrálni.


Pszichológushoz a héten kezdtem járni, de más dolgok miatt (is), igazából sok dolog miatt... talán ez segíteni fog, de addig is, hogyan tudnék magamon is segíteni? Ez nem feltétlen agyban dől el, sokször próbáltam agyban eldönteni, de attól még az érzések, idegesség jön... és ez kikészít



2022. jún. 29. 16:42
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Hát pedig igenis agyban dől el. Nem csettintésre. Nem tudunk erre semmit mondani, sem segíteni. Járjál tovább a pszichológushoz szépen és talán egyszer jobb lesz. Önfejlesztés kell hozzá csupán, hogy egyedül is jól érezd magad és szeresd magad. Te ezeket akármennyire is hiszed, valójában nem teszed.
2022. jún. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A pszichológussal kitárgyalt dolog lehet, erre is kihatással lesz, mert nekem nagyon úgy tűnik, hogy az önbizalmad csak álönbizalom...
2022. jún. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Vannak olyan személyiségzavarok, amik ezzel járhatnak. Nem te tehetsz róla, ne higgy azoknak, akik szerint azért nem tudsz leszokni róla, mert nem akarod eléggé!
2022. jún. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Előző kapcsolatom is emiatt ment tönkre. Pedig ott is hányszor megfogadtam h mrgvaltozom, lazább leszek stb... Szakítás után pláne h meg egyezer nem esek ebbe a hibába. Na bumm, erre megint ugyanaz van...
2022. jún. 29. 17:19
 5/6 anonim ***** válasza:

"Hogyha nem kapom meg azt a figyelmet, törődést, fókuszt, amit igényelnék, iszonyatosan feszült leszek, nem tudok koncentrálni a munkámra, hobbimra, barátokra, magamra, semmire, csak arra tudok gondolni, hogy a másik már talán nem is szeret annyira és kétségbeesek."


"Mindig a kapcsolatok első pár hónapjában tudom csak jól érezni magam, amíg a másik fél teper, odavan értem."


Van egy jó meg egy rossz hírem. Az elmondottak alapján nem kicsit vagy nárcisztikus, a jó hír az, hogy a nárcisztikus személyiségzavar kezelhető.

Magad is leírod, hogy ki szeretnél ebből gyógyulni. Akkor nincs más hátra, mint felkeresni egy pszichoterapeutát. Egy sima mezei pszichológus ehhez túl kevés.

2022. jún. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
*Egy sima pszichológust be tudsz etetni azzal, hogy folyamatosan az áldozatot játszod magadból, de egy képzett, gyakorlott pszichoterapeuta átlát ezen.
2022. jún. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!