Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderline személyiségzavar,...

Borderline személyiségzavar, van kiút?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, 6 hónapja kezeltek idáig folyamatosan pszichiátrián, és pszichoterápián. Az elején csak öngyilkossági kísérletek sorozata, napi sírás, kar falcolás, a "lelki fájdalom " enyhítése céljából, indulat kezelési nehézségek, és a legfontosabb, amiből minden kiindult a párkapcsolati nehézség, magyarán képtelen vagyok kezelni és megélni egészségesen egy kapcsolatot.

Olyan szinten dependens, vagyis függő módon ragaszkodtam a páromhoz, mint egy kemény drogos a napi drogjához.

Mindennapom azzal telt, hogy hazugságokat találtam ki neki, hogy megint velem legyen, és sajnáljon. Egyszerűen azt hittem megőrülök, úgy fájt belül. Ha nem volt velem azt éreztem, mint egy kislány, akitől elszakították az édesapját, ha összevesztünk, egyből az apámmalvaló konfliktusomra asszociáltam. Őrült módjára kapaszkodtam belé, semmi más nem érdekelt, semmi.

Szakítottunk, muszáj volt, a pszichiáter rámerőszakolta.

Azóta eltelt félév, még mindig szeretem és szenvedek miatta.

De most van egy új párom, aki alkoholista, azt hittem meggyógyultam.. De nem. A kapcsolat mintája ugyanaz, mint anno a volt barátommal, csak a benső szenvedés most sokszorosa, odáig fajul, hogyha egy rossz szót szól hozzám, egyből gyógyszerután nyúlok, nem érdekel milyen, legyen rivotril, vagy csak egy cataflam, beveszek 4-5 darabot szinte mindennap és lenyugszom. Teljesen felpörget bármilyen gyógyszer, boldoggá tesz. Ha valaki placebot adna, az sem tünne fel. Nem fizikailag függők tőle, hanem pszichésen.

Rettegek, az utóbbi időben rettegek attól, hogy meghal a párom, a munkahelyéig kísérem, nehogy egyedül menjen át az úttestem, ő 28 éves. Ahogy elválunk egymást gyártom magamba a hamis képzeteket, ahogy elüti valami és magamba gyászolni kezdem, ha felhív, hogy minden rendben, eufóriát érzek, mint aki ismét gyógyszert vett be.

Mindenkinek rettegek a halálától, egész nap erősen szorongok, televagyok pszichoszomatikus tünetekkel, fulladok. Azt hiszem a barátom a telefonom is lehallgatja.. Megőrülök, nem bírom, nem bírom már azt, hogy 18 évesen itt tartok..

Rettegek attól, hogy egy nap lekötve raknak be egy szobába.. mit csináljak, volt esetleg valaki hasonló helyzetbe?


Köszönöm, aki elolvasta..



2014. febr. 28. 15:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Van.


A te részedről iszonyú akaratnak és motiváltásgank kell lenni (azaz annak, hogy meg AKARSZ gyógyulni, mindenáron!), a másik részrőlk pedig egy nagyon-nagyon profi pszichiáternek, aki érzelmileg stabil, mint az aranyforint. A terápia fájdalmas (nem fizikai fájdalomról van szó), hosszú, de ha végigcsinálod, akkor meggyógyulsz.


És nem árt egy olyan ember melléd, aki érzelmileg stabil és kibírja a terápiát - NEM az anyukád (amiatt vagy bordeline!), hanem barát, barátnő, osztálytárs, nagynéni vagy bárki, aki vállalja, hogy bármikor melléd áll, ha kell és támogat. Elég, ha "egy vállat" ad, hogy ott kisírd magad.


Sok erőt, és kitartást! :)

2014. febr. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

* motiváltság,


és bocs az elütésekért, fáradt vagyok.

2014. febr. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ez nem inkább az apával való instabil kapcs. miatt alakulhatott ki? Ha párkapcsolati nehézségeim vannak?

Ilyen ember, akit pedig írtál, akire támaszkodhatok, nincs..

Köszönöm a választ.

2014. márc. 1. 08:43
 4/4 anonim ***** válasza:

Pszichológusra van szükséged.

Szerintem nem lehet igy megmondani, hogy mitöl alakult ki nálad ez a személyiségzavar. Az biztos, hogy a 0-3 éves korig terjedö idöszak jelentösen befolyásolta.

Diagnosztizálták nálad a borderline szindrómát? Milyen terápiát írt elö az orvos? Egyáltalán elöirt valamilyen terápiát, vagy csak gyógyszereket kapsz? Milyen gyógyszereket?

A párod mennyire van tisztába azzal a problémáddal?

2014. ápr. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!