Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van itt ennyi depresszió...

Miért van itt ennyi depressziós/öngyilkosjelolt?

Figyelt kérdés

Tök félelmetes. Ráadásul tizenéves gyerekek is szép számmal akadnak, olvassák.


Mitől van ez?


Legtöbb, akit kérdezek, mi a gondja, azt írja hogy igazából semmi. Akkor?


2022. jún. 30. 01:02
 1/9 anonim válasza:
89%

Rengeteg különféle oka lehet, de szerintem a legfőbb ok a kilátástalan jövő.

Mára a világunk sok nehézséggel lett tele, aminek az alapja főleg az anyagi gondok. Nehéz találni egy jól fizető állást, és akiknek nem sikerül, azok sokszor csapdában érzik magukat. A lakások ára az egekben, az infláció növekszik, és a politikai helyzet is elég zavaros mostanság. Ezekhez még hozzátesszük a hétköznapi problémákat, mint például, a rossz munkahelyi, vagy családi közeg, és kész is egy olyan ember, aki egy idő után összeroppanhat, ha nem kap támogatást. Nem azt mondom, hogy az egyetlen megoldás, ha hirtelen megemelkednek a fizetések, vagy az árak leesnek - persze ez lenne az ideális megoldás -, hanem az, hogy ezeknek az embereknek, nincs egy támogató hátterük, akik az életkedvüket fent tartsák, így egyedül érzik magukat, egy olyan világban, ahol nem látnak semmi stabilat a jövőjükben. Ezt csak azok emberek érezhetik igazán, akik hasonló cipőben járnak.

Persze más is lehet az oka, mint például, a társadalmi kirekesztés, egészségügyi probléma, vagy akár folyamatos hangulati ingadozás.


Érdemes tudni ,hogy egy öngyilkos nem egyik percről a másikra végez a saját életével. Vannak akik hónapokig, vagy akár évekig játszadoznak a gondolattal, és végül, amikor már tényleg nem látnak kiutat, próbálkoznak. Elsőre általában nem tudják megtenni, de akiben igazán erős a hajlam, az előbb, vagy utóbb eljut odáig.


Nem tudom, és remélem, hogy nem azért írtad, mert van valaki az életedben, aki hasonló dolgokon megy át, de ha ne adj isten mégis, akkor támogasd. Csak hallgasd meg, hogy elmondhassa a gondjait. Ne próbáld elmagyarázni neki, hogy az "élet pedig csodaszép", és hogy vannak emberek, akik rosszabb cipőben járnak, mert ez nem segít. Azonban, ha megtalálja benned, azt a támogató személyt, aki mellette van, akkor megváltoztathatod, és remélhetőleg megmented az életét. Persze a legjobb megoldás, ha szakértői kezekbe kerül, - ha meg tudja engedni magának.


Ahogy írtad, sokszor van, amikor azt mondják, hogy semmi baj nincs, de ne add fel. ha kiönti a szívét neked, lehet már egy lépéssel előrébb van a "gyógyuláshoz".


Igazán rendes vagy, hogy felfigyelsz ezekre a dolgokra, mert az emberek nagy százaléka, nem veszi komolyan a problémát. Azt hiszik ez valami trend, vagy elmebetegség, amivel nem lehet mit tenni, és sokszor lezárják azzal a bicskanyitogató mondattal, hogy "aki hülye haljon meg". Pedig nem igaz, az ilyen embereknek segíteni kell.


Remélem a rizsázásomban volt némi válasz az eredeti kérdésedre.

Legyen szép napod/estéd! :)

2022. jún. 30. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%
Hol kéne lenniük?
2022. jún. 30. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

Egyetértek az elsővel. Nagyon sok élet szakasz ill lépés nehézséget okoz sokaknak, és sokszor ezt nem tudjak szemtől szemben kiadni. Ez egy anonim oldal. Itt könnyebb.


A legjobb , ha megpróbáljuk felvenni a kapcsolatot, érdeklődni, segíteni. Sokszor amúgy egy idegen megértő szava is sokat jelent ( saját tapasztalat ).


Sosem tudhatjuk, ki mit miért ír. A mai világ tényleg nem kecsegtet sok jóval, szóval könnyű ide tévedni . De remélem pár ember akad itt, aki tud segíteni másokon. Én pl igyekszem erre, de senki sem tökéletes és nem érthet mindent .

2022. jún. 30. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az endogén depressziónak nincs oka. Sokaknak ez van.


Az exogénnek van oka.

2022. jún. 30. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%
Mert a depressziósok jellemzően elszigetelődnek, nincs kivel beszélniük, súlyosabb esetben nem tudnak dolgozni se ezért ide jönnek, mert ez az oldal anonim és viszonylag van aktivitása.
2022. jún. 30. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is az lehet az oka, hogy magányosak, nincs kivel beszélniük és itt kérnek tanácsot, segítséget, kiírják önmagukból, ami fáj nekik.
2022. jún. 30. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mert az a legjobb döntés az eletben
2022. jún. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Mert itt névtelenül kérdezhetnek. Itt biztonságban érzik magukat. Tapasztalat...
2022. júl. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem bipoláris depressziós, C-PTSD, border és szorongás diagnózisom van. Ha új gyógyszert kapok, akkor itt rá szoktam kérdezni, hogy másnak mi a tapasztalata vele. Főként segítségkérőkbek írok, gyógyszerekkel, terápiákkal kapcsolatom.


Nem szigetelődtem el. Anyuval élek, barátnőimmel chaten, telefonon és személyesen 8s tartom a kapcsolatot. Van (fizetős) munkahelyem. Jövő héttől önkéntes munkám is lesz.


Hiába van terápiám, hiába szedek gyógyszert, hol enyhébb, hol mélyebb a depresszióm. Nem tudom összefüggésbe hozni komoly gonddal, bajjal.

2022. júl. 2. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!