Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért lehetek mostmár ilyen?

Miért lehetek mostmár ilyen?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre magamon hogy olyan dolgokért, amiket még kb 5 éve csendben és szenvedve tűrtem, mostmár kiborulok úgy hogy majdnem tragédia lesz belőle (persze csak a részemről, mással sose tennék olyat).

Másik dolog: fiatalabb koromban még tűrtem azt ha valaki beszól nekem vagy kioktat gúnyosan, de mostmár az ilyet úgy reagálom le hogy azonnal hevesen védekezek és támadok és ha kell a szavaimmal földbe is döngölöm az illetőt, akár úgy is hogy nagyon csúnyákat mondok rá és a végén én kerekedek felül es ő már szóhoz sem jut. Nem akarok én ártani senkinek , meg nagyon emberkerülő vagyok, szóval magamtól hozzá sem szólok senkihez de a kötekedő rosszmájú embereket nagyon nem csípem.

Nagyon ideges tudok lenni olyankor.

Észrevettem még azt is hogy idegen embereknek mindig azt adom, amit tőlük kapok. Már figyelem a hangsúlyt hogy hogy szól hozzám és ha ő kedves akkor én is az leszek, ha normális akkor énis ha meg bunkó akkor enis bunkó…

Mitől lehet nálam ez?

Egy pszichológus meg tudná mondani?

N



2022. jún. 30. 10:03
A kérdező szavazást indított:
Ez a normális, legalább már nem csinálsz magadból áldozatot, csak így tovább
Instabilitás jelei ezek, pszichológus
Túl sokat tűrtél régebben és így jön ki
Egyéb,
10 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
67%
Ide már pszichiátria kell.
2022. jún. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
32%

Teljesen normális dolog ez, nincsen semmi bajod.


Én is hasonlóan vagyok. Úgy érzem ha valaki felidegesît agyon tudnám verni. Persze attól függ miként idegesít fel.


Ha pl azt látom a filmekben, hogy ütögetnek egy gyengébbet akkor nagyon dühbe tudok gurulni és elképzelem, ahogy odamegyek és széttrancsírozom a támadóval a padlót.


Én is sokkal sokkal agresszívebb lettem és velem is az volt korábban, hogy ezeket a dolgokat tűrtem. Valószínűleg minket sok sérelem ért és ez ilyenné tett.


Nem feltétlenül rossz tulajdonság ez egyébként, ha ezek mellett alapjáraton kedves és empatikus ember vagy. Én ilyen vagyok, szívesen beszélgetek bárkivel, akinek kell segítek ahol csak tudok, na de a bántalmazások azok rohadtul fel tudnak idegesíteni.

2022. jún. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Aki túlzott dühvel, aggresszióval kezel egy helyzetet, ott problémák vannak. Átestél a ló tuloldalára. Meg kell tanulni irányítani a haragod, dühöd, mert anélkül még valóban instabil a személyiséged, és nem ez a megoldás, ez így sem egészséges. Erről a témáról is lehet könyveket olvasni, vagy ha úgy nem megy, akkor nem szégyen szakember segítségét kérni. Tehát se "lábtörlő" mentalitás, se a hirtelen kitörő dühöngő jellem nem normális. Ezeken dolgozni kell. Sokat segít ha megtanulod valóban szeretni magad, fejleszteni az önbizalmad. Aki valóban szereti magát és valódi önbizalma van, arra nem jellemzőek ezek a tulajdonságok.
2022. jún. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!