Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszihiáter generalizált...

A pszihiáter generalizált szorongásra Elontril-t és frontint ìrt fel.Az első pár napban semmit nem éreztem, viszont mostmár a 10.napja szedem, és sìrògörcsök törnek rám, enni alig tudok az állandò hányingertől,nagyon levert vagyok. Tapasztalat?

Figyelt kérdés

2021. szept. 18. 12:53
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
36%

A gyogyszerken kell kb 2 het bagy akár 4 mire kifejti a hatását.

Én mirzatent szedtem, az elso honap borzalmas volt... Fel erősitette a szorongast, panikrohamot.. Aztan szeoen lassan le csemdesült, 3 honaoja szedem és sokkal jobban vagyok..

2021. szept. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
61%
Van valami oka, hogy Elontrilt kaptál? (pl. szex miatt vagy már sok más gyogyszert próbáltál) Mert nincs is szorongásra engedèlyezve, csak depresszióra. Sokan jobban szoronganak tőle mivel stimulal és nem csak a kezdeti időszakban.
2021. szept. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
24%
Egyébként ugyanezeket éltem át tőle mint te, egy hét alatt lecsillapodtak azok a mellékhatások amiket írtál, de én utána is valamelyest jobban szorongtam mint az elkezdése előtt. De ez én vagyok, ebből még nem következik, hogy rád is így hat.
2021. szept. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a kettes válaszolóval. Generalizált szorongásra egy csomó hatékonyabb gyógyszer van, pontosabban fogalmazva egy csomó másik gyógyszer van ami arra van, ezt sajnos nem erre találták ki, úgyhogy én inkább mást kérnék az orvosodtól. A Bupropion (Elontril) major depresszióra/depresszióra jó és a dohányzásról való leszokást szokták vele maximum támogatni. Az FDA által (Élelmiszer- és gyógyszerfelügyelet) sem ajánlott szorongásra.
2021. szept. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
24%
Nekem depresszióra írták, sokáig szedtem, de ideges, nyugtatlan voltam tőle, nem tudtam aludni se. Elég fura, hogy szorongásos betegségre is felírják.
2021. szept. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Ez az első gyògyszer amit felìrt az orvos, hogy pròbáljam ki. De a kommentek csak megerősìtettek abban, hogy befejezzem a szedését. Feleslegesen nem kìnzom magam.
2021. szept. 18. 18:53
 7/28 anonim ***** válasza:
58%
Megindokolta valamivel, hogy miért ezt írta fel szorongásra?
2021. szept. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
66%
Utolsó: szerintem a hasára ütött vagy megpörgette a szerencsekereket és itt állt meg. :D Viccet félretéve sajnos nagyon sok pszichiáter nem ért ahhoz amit csinál, ez saját tapasztalat, tisztelet a kivételnek.
2021. szept. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
65%
Utolsó vagyok, generalizált szorongásra kérjél tőle sertralint, escitalopramot vagy rexetint első körben (de ez csak tipp).
2021. szept. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy elég kétségbeejtőnek érzem a helyzetem. Az alap problémám, hogy állandòan szorongok minden apròságon, hangulatingadozásaim vannak időszakosan,és volt már néhány pánikrohamom is emiatt. A problémát felismertem, és elismertem. Pròbálok meggyògyulni, de ùgy érzem hogy az orvosok se fordìtanak elég figyelmet arra, hogy meggyògyìtsanak. Csak felìrnak valamit, hogy pròbáljam ki, és 1 hònap mùlva kontroll. Meg lehet ìgy gyògyulni, vagy inkább pszihològushoz kéne fordulnom?
2021. szept. 19. 09:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!