Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akartom ellenére milyen...

Akartom ellenére milyen esetben vihetnek be a pszichiátriára?

Figyelt kérdés

Nehez idoszakon megyek keresztul, 1 hete a csaladom ramhivta a mentot es bevitettek a pszichiatriara mert egyszer azt mondtam hogy nem akarok elni. Az orvossal beszelgetnem kellett es rogton haza is engedett, mert indoklasa szerint nem vagyok pszichiatriai eset.

Azota ha egy picit is elsirom magam, azzal fenyeget a csaladom hogy megint ramhivjak a mentot.

Azt kerdeznem, hogy nagykorukent milyen esetben kenyszerithetnek hogy bemenjek a pszichiatriara akaratom ellenere? Koszonom a segitseget!


2022. jún. 30. 16:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
39%

Csakis kizárólag akkor ha az én gyerekem kérné, vagy látnám rajta hogy rendkívül indokolt...


Tinikori depresszió mindenkinek van, volt és lesz, sírni bárki sírhat ez a hormonok hatására akár indokolatlanul is történhet.


A kérdés az hogy a családod miért nem bírik a szavadban, mit tettél amitől ennyire aggódnak? Mert ugye nincs olyan eset amiben csak az egyik fél hibás, valamit biztos csináltál. Az hogy mondtad hogy nem akarsz élni, még nem indokol ilyen radikális mentőkihívást meg felesleges stresszt. Ezenkívül volt valami?


Én is mondtam annó hasonlókat, sőt nekem volt rosszabb is, mégis meg tudtuk beszélni és bár a pszichológus az én esetemben indokolt lett volna, végül nélküle is 'megoldódott'. Szóval nem hiszem hogy ennyi a történet.

2022. jún. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%

Én csak példát tudok mondani.


Az anyósomat vitettük be. Többször öntudatlanságig piálta magát. A 4. Alkalommal a mentős ajánlotta fel, hogy felveteti a pszichiátriára, mert szerinte ezt öngyilkossági szándékkal csinálja. 2 hétig volt bent.

2022. jún. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%
Gondolom akkor, ha magadra vagy másra veszélyes vagy. Én egyszer bevettem sok gyógyszert, eszrevették és akkor rám hívták a mentőt. Bevittek, kimosták a gyomrom és pár napot benn kellett lennem mert elég rosszak voltak az értékeim.
2022. jún. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Szinte majdnem minden nap sirok, nem vagyok mar a regi boldog, onfeledt onmagam, nem tudok mar segiteni itthon a hazimunkaban es oszinten kimondta a csaladom, hogy eleguk van belolem, mert az az en dolgom hogy en hogy b@szom el az eletem, de ok nem akarnak miattam foloslegesen szenvedni es nem akarjak hogy itthon legyek mert igy nem tudjak elni a kepmutato, de bolog(nak tuno) eletuket. Ez az en bunom.
2022. jún. 30. 16:45
 5/16 A kérdező kommentje:
Nem szedek semmilyen gyogyszert, nem iszok, nem bantom magam semmilyen ertelemben, csak sokat sirok es szomoru vagyok.
2022. jún. 30. 16:47
 6/16 anonim ***** válasza:
47%
Hány éves vagy?
2022. jún. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
47%
TAnulsz még vagy dolgozol?
2022. jún. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
41%

Ha többször elküldtek pszichológushoz vagy pszichiáterhez és te nem maradtál kezelésen (lehet te mutattad a kezelőorvosnak hogy minden oké de lehet hogy ő volt hozzá nem értő) és tényleg semmi hasznod otthon, nem teszel magadért semmit évek óta akkor azt kell hogy mondjam hogy én is elküldenélek a házból mert nem szeretném látni a gyerekem ahogy saját akaratából megy tönkre. Mivel téged kényszeríteni nem lehet, van egy pont ahol elszakad a szülők tűrése is.


Munkád van legalább? Társaságba jársz? Vagy csak sírsz és eltartanak közben? Ha lenne munkád, rengeteg gondod megoldódna

2022. jún. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
64%

"Nem szedek semmilyen gyogyszert"


Lehet, hogy kellene. Menj el pszichiáterhez, hogy kezelje a depressziódat.

2022. jún. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Mint irtam, voltam pszichiaternel es o maga mondta, hogy nincs szuksegem gyogyszerekre, nem ir fel nekem semmit, inkabb menjek uszni egyet. Ne okoskodjatok mar.
2022. jún. 30. 17:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!