Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegséggel, erős szorong...

Pánikbetegséggel, erős szorongással bekerülhetek pszichiátriára és bent tarthatnak akaratom ellenére?

Figyelt kérdés

Kb 1 éve vagyok ilyen rosszul, hullámokban depresszió is rámtör. Munkahelyem emiatt nincs 10 hónapja. Egyszer irattam gyógyszert, de rosszabbul voltam tőle mint alapból, így 3 hónap után feladtam és nem mentem vissza, mondván, hogy majd én egyedül legyűröm. Hát nem így történt. Anyám szerint zárt osztályra való vagyok, és ma a párom is elmondta, hogy fél tőle, hogy kórházba kerülök. Sőt, volt hogy már magamtól is voltam olyan rosszul, hogy elgondolkoztam, hogy magamtól bemegyek a kórházba. Igazából csak azért félek, meg az tart vissza, hogy ki tudja milyen gyogyós emberekkel raknának egy szobába. Szóval mondjuk nem olyanokkal akik depressziosok, vagy pánikbetegek, hanem valami durvább elmebetegségük van, hogy netán veszélyesek.

Én néha olyan erősen szorongok, hogy teljesen lesápadok, szédülök és ajulástól tartok. Utcan, buszon rettegek, csak akkor megyek ki, ha muszaj, de itthon sem jo ez a semmitteves, kiszolgaltatottsag. Szóval, ha valahogy kórházba kerülök, bent tarthatnak akaratom ellenére? Akkor is, ha vállalnám a gyógyszerszedést úgy, hogy "járóbeteg" lennék? Attól félek, hogy utcán rosszul leszek,és valaki mentőt hív, vagy pedig a saját anyám intézi el, hogy bevigyenek. Már elmondta, hogy ő bizony nem fog szórakozni, bevitet, ha rosszul leszek...Azt mondja elveszik bent még a telefonomat is. Ez igaz? bent tarthatnak erőszakkal?


2016. júl. 24. 23:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom ha önként mész be akkor nem tarthatnak benn erőszakkal. Ha nem vagy veszélyes magadra vagy másokra szintén nem :)

Gondolom Pszichiáternél jártál már?

2016. júl. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nem tarthatnak bent, nekem is csak feldobták lehetőségképp hogy lehet jobb lenne ha befeküdnék, mondtam hogy nem, azóta nem erőltetik a témát.
2016. júl. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%

"ki tudja milyen gyogyós emberekkel raknának egy szobába"- bizony ám, ott nem csak hisztérikus betegek vannak.

"A pánikbetegség a hisztéria egyik formája."

Dr. Tringer László

2016. júl. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha 18 év feletti vagy nem tarthatnak benn akaratod ellenére, jogod van visszautasítani a kezelést és a kórházi elhelyezést is! 1 esetben tarthatnak benn: ha esetleg önmagadra veszélyes lehetsz (pl. megfordult már a fejedben az öngyilkosság gondolata), de úgy tudom, hogy még ebben az esetben is hazajöhetsz, csak alá kell írni egy papírt, hogy saját felelősségre hagytad el a kórházat! Ha kiskorú vagy, akkor sajnos Anyud szava a döntő! De azt felejtsd el, hogy szorongással és pánikbetegséggel zárt osztályra küldenek! Ott sokkal súlyosabb eseteket kezelnek (pl. Skizofrénia, drog elvonósok, közveszélyes emberek, stb.).Egy ilyen betegséget, mint a Tiéd 99%-ban járóbeteg ellátásban kezelnek...időnként be kell menned, elbeszélgetnek veled, felírják a gyógyszereket és mehetsz haza!!!
2016. júl. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy anyám alapjáraton olyan, hogy azt élvezi ha betegségekről, meg kórházról beszélhet, más emberek betegségei után kíváncsiskodik, meg csámcsog rajta, es úgy ahogy van, iszonyat negatív beállítottság.

A párommal meg az a dilemmám, hogy nem szeretem úgy és nem tudok vele elképzelni házasságot, családot. Ezt ő nem fogja fel, szerinte azért beszélek ilyeneket, mert nem vagyok önmagam a betegség miatt. 3 Éve vagyunk együtt, az utolsó 1 évben lettem ilyen. Sajnos nem fogja fel, hogy lehet, hogy pontosan ezért van az egész, mert lesz.a.r.ja, hogy mit érzek, mit mondok, mindig valahogy meg akarja nekem magyarázni, hogy én vagyok a hülye. Úgy érzem, hogy kb mindegy neki milyen áron, csak maradjak vele. Az sem hatja meg, hogy azt mondom neki nem szeretem. Én azt érzem ez is lehet oka az egésznek, hogy kicsit kényszer kapcsolatban vagyok. :( De az a lényeg, hogy kórházba juttassanak kb.

2016. júl. 25. 00:06
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem másokat akarok hibáztatni, de meg vagyok lőve az anyagi helyzetem miatt. Vagy a párommal kell élnem, vagy anyámékkal. Egyik sem túl jó alternatíva, főleg hogy mindenki majdnem kórházba akar rakni, mert nem tudok uralkodni a szorongásomon. Öngyilkossági tervem sose volt, remélem nem is jutok odáig soha.
2016. júl. 25. 00:11
 7/7 anonim ***** válasza:

Én sokszor voltam már pszichiátrián, igaz mindig ugyan ott, ugyan annál a dokinál. Nekem más fajta betegségem van (borderline személyiségzavar), sohasem engedtek haza saját felelősségre (talán az is benne volt a dologban, hogy legtöbbször falcolás és öngyilkossági késztetéssel miatt kerültem be). Amikor sokadjára mondtam, hogy haza akarok menni, akkor jött a bírói szemle. Ott persze nem nekem adtak igazat.

Amúgy a körülmények nem voltak annyira rosszak, sőt, a magyar kórházakhoz képest egészen jó volt. A szobatársakkalmeg nem igazán beszélgettem, mert mindenki el volt foglalva a saját problémájával és mindenki idősebb volt nálam.

Ha van kérdésed, akkor nyugodtan írj.

20L

2016. aug. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!