Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Extrém pánikra és szorongásra...

Extrém pánikra és szorongásra van megoldásotok? Lassan 8 hónapja ettől szenvedek.

Figyelt kérdés
22 éves lány vagyok, teljesen egészséges, sportolok, helyesen táplálkozok, soha nem dohányoztam. 2021 novemberében kaptam Pfizer oltást, ráadásul koronavírusra oltottak rá. Ettől nem lett nagy bajom, a mellékhatások kb. 2 nap után elmúltak. Viszont sem sokkal később nagyon erős pánikrohamokat kaptam, amivel még sajnos a mai napig küzdökök. Sajnos emellett rettenetesen hipochoder is vagyok, és rettegek attól, hogy meg fogok halni, mert sokan azt mondják, hogy a Pfizer oltás halálos, és még egészséges fiatalokat is megöl. Kérlek segítsetek, nektek mi vált be ilyen extrém szorongás helyzetben?

2022. jún. 30. 18:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
22%
Rosszul olvastad, nem megöl, hanem meddővé tesz, nincs aggódnivalód. Pánikhelyzetben arra figyelj, hogy lassan lélegezz.
2022. jún. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%

"Sajnos emellett rettenetesen hipochoder is vagyok, és rettegek attól, hogy meg fogok halni, mert sokan azt mondják, hogy a Pfizer oltás halálos, és még egészséges fiatalokat is megöl."


Először is ezt a marhaságot felejtsd el. Emberek milliói kapták meg, gond nélkül. Minden egyes létező oltás esetén fordult elő sajnos olyan, hogy valaki rosszul reagált rá, de egyikre sem mondják ettől azt, hogy halálos. Ha 8 hónapja kaptad az oltást, és akkor semmi bajod nem volt, akkor most már pláne nincs min aggódni.


A hipochondriát tudatosan leküzdeni kell, nem pedig konteókkal ráerősíteni. Az nem segít, ha ilyen összeesküvés-elméleteket olvasgatsz, és hergeled magad velük. Ez okozza a problémáidat.


Próbálj meg ne magadra és az egészségi állapotodra koncentrálni, hanem egész egyszerűen élni az életedet. Jár el, élvezd a nyarat, dolgozz, tanulj, pihenj, szórakozz...

2022. jún. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Valóban, ezek a konteók rettenetesen károsak...már pont kezdett kicsit javulni a helyzetem, erre rátaláltam erre a "Pfizer mellékhatások" csoportra. Hát, kb. aludni nem mertem előző éjszaka.
2022. jún. 30. 19:07
 4/16 anonim ***** válasza:
84%

Neeem, azt a csoportot hagyd ott, de rögtön.


Nem kétségbe vonva, hogy létezik ember, akinek lett tőle mellékhatása, azért hadd mondjam el, hogy most divat lett egymásra kontrázva "haldokolni" az oltástól.

2022. jún. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
72%

Menekülj onnan!

Elképesztő, milyen károkat tudnak okozni az ilyen egy-agysejtű konteós huhogók! :(((

2022. jún. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Igen. Már kiléptem ma, de iszonyú gáz emberek voltak benne. A helyesírásuk is siralmas volt, meg olyan álhíreket tesznek fel, hogy szerintem még az is megijed, aki alapból nem szorongó alkat...
2022. jún. 30. 19:35
 7/16 anonim ***** válasza:
90%
Nagy részük csak provokátor. Sokszor a profil is kamu, főleg ezek a nagyon borzasztó helyesírású idős nénik az üres profilokkal.
2022. jún. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
91%
pszichiáternél nem jártál még?
2022. jún. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nem jártam még és nem is tervezem. Alapvetően eddig már kezdtem jobban érezni magam, hogy itt a nyár, csak tegnap volt egy iszonyú erős pánikrohamom emiatt a csoport miatt.
2022. jún. 30. 19:50
 10/16 anonim ***** válasza:
64%
Az a baj, hogy a pszichiáter meg a pszichológus nem helyettesítik az alapfokú oktatást és a józan gondolkodást.
2022. jún. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!