Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak, ha már kezdem...

Mit csináljak, ha már kezdem elveszteni a kontrollt az érzelmeim felett?

Figyelt kérdés

Sajnos bebizonyosodott, hogy nem annyira nekem való a jelenlegi egyetemi szakom, így passziváltattam ezt a szemesztert, hogy tudjak diákmunkát vállalni még ebben a fél évben, amíg nem indul el a másik szak amire jelentkeztem. Már januártól dolgoztam egy helyen, ahol az elfogadó környezet, és az aranyos kollégák ellenére borzasztóan stresszes voltam végig. Napi szinten voltak sírógörcseim, és nagyon erősen szorongtam, de gondoltam az első napok egy új helyen mindig nehezek. Viszont sajnos úgy érzem ez azóta rosszabbodott, már a depresszióm is visszajött, az öngyilkosság gondolata üldöz nap mint nap, illetve azóta 20 kg-ot fogytam mert egész nap gyomorgörcsöm van, annak ellenére hogy ez nem volt olyan nagy felelősséggel járó munka. Ha hazaértem a munkából, rögtön az ágy felé vettem az irányt, tulajdonképpen ebben a közel fél évben csak dolgoztam és aludtam, annak ellenére, hogy csak 5 napot dolgoztam egy héten, 8 órában. Az i-re a pontot az tette rá, hogy tegnapelőtt kiderült, hogy áthelyeznek egy másik helyre, ahol megint új embereket és munkafolyamatokat kell megtanulnom, és ez teljes sokként ért. Tegnap voltam először, de borzasztóan éreztem magamat, és azóta önsértést is elkezdtem. Most kicsit úgy érzem, hogy kezdek összeomlani mentálisan, teljesen labilis vagyok, és az önsértés után már magamtól is félek, nem tudom ezután még mi jöhet, kicsit olyan mintha elvesztettem volna az irányítást a tetteim felett, és nagyon nem tudom hogy mit csináljak hogy jobb legyen. A munkát nem hagyhatom abba, mert akkor meg felemésztene a bűntudat, hogy a szüleim dolgoznak, én meg felnőtt, 21 éves lány létemre semmi hasznosat nem csinálok 2 hónapon keresztül (amíg kezdődik az egyetem), így is nyomaszt a gondolat, hogy mennyire ideggyenge vagyok. Ne haragudjatok, nem akartam ennyit önsajnáltatni, mert nektek is van elég gondotok, de most nagyon nem tudom hogy mitévő legyek, teljesen kilátástalannak érzem így az életemet. Új egyetemre is teljesen felesleges volt jelentkeznem, mivel így ott sem fogom tudni ellátni a feladataimat, a szakmában való elhelyezkedésről nem is beszélve. A pszichológust is feleslegesnek érezném, valahogy nem tudom elképzelni magamat másként, egyszerűen csak azt akarom hogy vége legyen ez az egész, én már úgysem fogok tudni gyökeres változásokat elérni, de sajnos pénzem sincsen rá, mert anyagilag segítem a szüleimet, így elmegy a pénzem minden hónapban.

Szerintetek merre induljak el, ha legalább enyhíteni akarom a problémáimat?

Köszönöm szépen, hogy elolvastad!



2022. júl. 1. 06:31
 1/6 Isti22 ***** válasza:
100%
Nézd, ha valami baj van a testeddel, akkor gyógyászhoz mész. Ha baj van az érzelmeiddel, azon a lélekgyógyász tud segíteni. Ne vesd el a lehetőségét azonnal.
2022. júl. 1. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Háziorvos. Mindent mondj el neki, amit itt leírtál vagy mutasd ezt meg neki.
2022. júl. 1. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%
Ha alkalmatlanná teszed magad a szüleid támogatására azzal, hogy nem mész orvoshoz, az mitől lesz klasszabb?
2022. júl. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ebből az egészből dől a szorongás meg a depresszió. Ha nem mész szakemberhez, akkor mit vársz? Olyan jól megy egyedül?
2022. júl. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Talán az a legnagyobb baj, hogy nem olyan egyetemre jársz, amit szeretsz. De miért kell ilyen lelkiállapottal egyáltalán egyetemre járni? Nincs egy olyan (pl. segítő) szakma, ami érdekelne? Vagy lehetnél idegenvezető, ha tudsz valamilyen nyelvet, nem kell az egyetem miatt görcsölni. Vagy a szüleid várják el az egyetemet? Viszont biztos okos vagy, ha felvettek egy egyetemre, akkor miért ér sokként,hogy valami mást meg kell tanulnod? Bízzál magadban, vagy menjél el minél előbb egy pszichológushoz. Vagy nincs egy olyan bizalmas barátnőd, akinek mindig elmondhatod a problémáidat? Az nagyon sokat segíthet, vagy vannak lelki elsősegély telefonok is.
2022. júl. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Már Madách is megírta Az ember tragédiájában, hogy Ember küzdj, és bízva bízzál. ...

ÁDÁM (eszmélve)

Élek megint. - Érzem, mert szenvedek,

De szenvedésem is édes nekem,

Oly iszonyatos az, megsemmisülni. - - -

Óh, Lucifer! vezess földemre vissza,

Hol oly sokat csatáztam hasztalan,

Csatázzam újra, és boldog leszek. -

LUCIFER

S e sok próbára mégis azt hiszed,

Hogy új küzdésed nem lesz hasztalan?

S célt érsz? Valóban e megtörhetetlen

Gyermekkedély csak emberé lehet. -

ÁDÁM

Korántse vonz ily dőre képzelet,

A célt, tudom, még százszor el nem érem.

Mit sem tesz. A cél voltaképp mi is?

A cél, megszűnte a dicső csatának,

A cél halál, az élet küzdelem,

S az ember célja e küzdés maga.


Tehát az élet tele van küzdelemmel, amiket túl kell élni.

Szerintem az a legnagyobb bajod, hogy nem tudod, mi legyen az a cél, amiért küzdeni akarsz. Ha megvan, akkor csak kitartás kell hozzá. Ha nem megy, fordulj pszichológushoz.

2022. júl. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!