Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet az oka, hogy nem...

Mi lehet az oka, hogy nem tudok koncentrálni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


23 éves vagyok, egyetemista. Sosem volt problémám azzal, hogy fókusáljam a figyelmem egy adott dologra korábban. Most viszont azt veszem észre, hogy rohamosan romlik ez a képességem. Míg általános iskolában és gimnáziumban gond nélkül leültem tanulni pár órára, vagy éppen rengeteg könyvet elolvastam, mert imádtam olvasni, ma ezek nem mennek. Pár perc alatt elterelődik szinte a figyelmem, nehezen fókuszálok arra amit olvasok. Ez persze látszik a jegyeimen is. Nagy halogató is vagyok, mondjuk ez mindig így volt, csak legalább olyankor ha neki ültem a dolgoknak be tudtam fejezni. Most meg egyszerre több dolgot is elkezdek és egyikkel se haladok. Felvettem egy tanulás tanulása kurzust ami tök érdekes, de az 5 perces videótananyag előtt már majd megőrülök hogy mikor lesz vége hiába nem unalmas.

Mostanra ez viszont baromi zavaró, ha beülök a könyvtrába tanulni, akkor is kb mindennel foglalkozom csak azzal nem amivel kellene, holott ez nem volt így régen. Már mindenre gondoltam, ADHD-s nem hiszem hogy lehetek, mert felnőtt korban aligha alakul ez ki, meg nem is vagyok orvos hogy ezt megmondjam magamról. Gondoltam a távoktatásra is, hogy talán amiatt lettem ennyire szétszórt. Tiktokot meg egyéb 3 mp-es videós platformokat sosem használtam, valamint pár hete letöröltem a chat alkalmazások kivételével mindent a telefonomról ami túl sok ingert ad, mert lehet ez áll a hátterében. Mit tudnék tenni, hogy újra önmagam legyek? Kihez forduljak?



2022. jún. 16. 20:31
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Tiktok, illetve az ehhez hasonló jellegű tartalmak tipikus mellékhatása ez.
2022. jún. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szinte szóról szóra megfogalmaztad, amit én is érzek mostanában..egyszerűen képtelen vagyok fókuszálni, odafigyelni egy konkrét dologra. Én gimiben rengeteget olvastam, képes voltam órákon át ugyanazt a könyvet teljes beleéléssel olvasni anélkül hogy egyszer is elő vettem volna a telefonom, most meg hiába izgalmas a könyv, neki állok telefonozni rosszabb esetben akár be is alszok.. Nagyon kellemetlen érzés. Most is tanulnom kéne egyébként és itt pötyögöm neked a választ, mert tartottam pár perc szünetet és ekkor is a telefont veszem elő, nézem a gyakorit. Nagyon addiktív mert itt tényleg mindig van új inger, új kérdés.. Jó lenne megoldást találni mert nagyon frusztrálo hogy egy filmet is nehezen tudok végig nézni anélkül hogy ne szakítanam félbe
2022. jún. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1-es írtam hogy sosem használtam se tiktokot se más ilyen platformot.

2-es tökéletesen leírtad amit én is érzek, nem tudom mikor néztem meg utoljára egy filmet megszakítás nélkül.

2022. jún. 16. 20:56
 4/8 anonim ***** válasza:
81%
Túl sok telefon. Túl sok inger.
2022. jún. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ezek közül valami igaz?


- Kevés vagy rossz minőségű alvás (pl. nem megfelelő időpontban)

- Nagyon rossz étrend

- túl kevés folyadék

- stimuláns- vagy más elvonás

- túl gyakori cukorbevitel

- nem elég mozgás

- túl sok beállás

- sok stressz

- túl sok kockulás

2022. jún. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
5. Igen rám pl ebből elég sok igaz..
2022. jún. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Aludni általában 10-11 körül lefekszem, és másnap 7-8 körül kelek, azzal így szerintem nem lehet baj. Az étrendembre nagyon figyelek, egészségesen étkezem, cukrot meg egyáltalán nem fogyasztok, mivel IR-em és PCOS-em van. Pont ezek miatt heti párszor igyekszem sportolni is. A folyadékbevitel hiánya meg a stressz viszont benne van a pakliban.
2022. jún. 16. 21:32
 8/8 anonim válasza:
Valakinek van bevált módszere a fókusz mester szintre való feltornázására?
2022. júl. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!