Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Diagnosztizált mentális...

Diagnosztizált mentális betegség ellenére valakit felvesznek egyetemre?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy az illető nem állt kezelés alatt, szimplán csak gyógyszert szed, és diagnosztizálva van. Ez kizáró ok lehet az egyetemen?

2022. jún. 10. 10:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Nyilván a felvi nem kér orvosi papírokat. Sőt engem az egyetem inkább segített a mentális betegségem miatt, tudják az oktatóim és hogy gyógyszert szedek.
2022. jún. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Van ahol kizaro ok, ott eleve szerepel a felvételi előírások és követelmények között.
2022. jún. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%
Én csak orvosi és mérnöki szakokról tudom ezt mondani. Azért nézz utána, hogy ne érjen kellemetlen meglepetés. #1.
2022. jún. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet kizáró ok. Unokaöcsém pshchiátrián is feküdt suliból is kimaradt, de midnent meg tudott oldani, legtöbben segítették
2022. jún. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pont az egyik oktatóm mondta hogy kérjek könnyítést a fogyatékosügyi koordinátortól, mert igaz a bipoláris zavar nem fogyatékosság, de van rá precedens hogy kezeljék. Megkaptam, 30% könnyítést kapok az összes vizsga és zh-ból.
2022. jún. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%

Már miért ne járhatna az orvosira egy mentális beteg? A kutyát sem érdekli, hogy kinek milyen hangulatbetegsége van, amennyiben a feladatát jól el tudja látni. Ha nem, akkor pedig nyilván kibukik.

Diszkriminációnak minősül, ha valakit pusztán a pszichés állapota miatt bélyegeznek meg, közösítenek ki egy intézményből, börtönbüntetés is járhat érte.

2022. jún. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%

6!


Tévedsz. Van, ahol a mentális betegség kizaro ok, máshol meg a fizikai probléma-pl nem vesznek fel a tanitokepzobe ha nem tudsz bukfencezni- és bizony nem diszkrimináció, hanem feltetel a felvételhez. Agysebesz se lehetsz ha nincs orvosi diplomad, sofőr se, ha szinvak vagy és stewardes se, ha a magassagod nincs a megadott tartományban.

2022. jún. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
86%
Én az orvosira járok, van papírom a kényszerbetegségről. Úgyhogy fingod sincs az egészről.
2022. jún. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
86%
Amúgy az orvoshallgatók fele nyugtatókon él, csak szólok.
2022. jún. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
40%
Hát orvos egyetemi hallgatóként azért minimum elvaras lenne hogy képes legyen valaki értelmezve olvasni....
2022. jún. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!