Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Melyik okoz nagyobb függőséget...

Melyik okoz nagyobb függőséget a kokain vagy a heroin?

Figyelt kérdés

2022. júl. 2. 21:34
 1/5 anonim ***** válasza:
94%
Heroin. Az sokkal addiktívabb. Az úgymond a legdurvább drog. Vérbe kell fecskendezni. Persze vannak ma már ilyen szintetikus szutykok amikkel szintén elérhetsz durva állapotokat.
2022. júl. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%

A heroint fóliáról is lehet szívni, lehet vénásan is beadni. Olyan fizikai függőséggel jár, hogy a fájdalom, rosszullét miatt nem tudnak leállni. Ez a pokoli rosszullét 7-10 napig tart. Utána még ott van a sóvárgás, szembe kell nézni a drog miatt elcseszett életével, szégyenletes dolgokkal.


A heroin nagyon kemény megvonási tüneteire adják a metadont vagy a suboxont. Ezek is ópiátok és nullára tudják csökkenteni a heroin megvonási tüneteit. Főként a metadon. Mire ide eljutnak, gyakran már a heroin azért kell, hogy ne legyen rosszul, kellemes hatáshoz már nem elég a kezdő adag sokszorosa sem. Ezeket az ópiátokat kapják akár élethosszig vagy egy ideig és azt fokozatosan építik le. Metadon a megvonási tünete, a fájdalom 30 napig tart (tovább, mint a heroiné), de ez lehet enyhe is, ha lassan építik le az adagot. Csak akkor a heti/havi csökkentéssel még elhúzódóbb. De lehet kérni évente kis csökkentést. Vagy 6 havonta.


Heroin előzmény nélküli metadon függő voltam. Szájon és vénásan is toltam. (A programosok nyilván nem lőhetik be) Suboxont is próbáltam. Kis adagok mellett alakult ki nálam a függőség. Pl 20 mg heti 2-3x. A meta progranosok napi 30-140 mg-ot kapnak. Nagyon lassan, egyre kisebb adagokat, egyre ritkábban kértem. Így is kínlódtam fájdalommal, feszültséggel. 2,5 mg-os adagnál hagytam el. A lassú csökkentés miatt kb 3-4 hónapig enyhe megvonási tünetem volt. Az enyhe azért relatív....SÓVÁRGÁS NEM VOLT


Kokainnal nincs fizikai függőség fájdalom, de elkepesztően erős sóvárgást okoz az elhagyása, de még az is, ha a napi adag kicsi.

2022. júl. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
95%
Herka
2022. júl. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
64%

2-es:

Herka. De annak a metadon programosoknak adott metadon akár teljesen megszüntetheti a megvonási tünetét. Ugyolyan ópiát, ugyanolyan erős vagy még erősebb függőséggel.


Kokainnál nincs ilyen helyettesítő szer.

2022. júl. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
61%
Ibogainnal még gyorsabban le lehet szokni. Természetesen tiltva van.
2022. júl. 20. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!