Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikszituációban, konfliktus...

Pánikszituációban, konfliktus helyzetekben való lefagyáson hogy lehetne segíteni? Nagyon sok rossz élményem van emiatt

Figyelt kérdés

Van nagyon sok mentális bajom, szorongás, szoc. fóbia, de még mindig nem tudom pontosan miért nem tudom jól lereagálni a dolgokat

Mentális beteg családból származom, az apám verte az anyámat, az iskolában ért verbális bántalmazás(amin soha nem fogom magam túltenni)nyilván ezek is okok lehetnek. Sőt ez folytatódott az életben is, mert nagyon sokan támadnak

Ha valaki elkezd velem veszekedni, általában nem tudok reagálni, ha veszekednem kell, remegek, alig kapok levegőt.

De ami még rosszabb hogyha férfi hozzám ér, attól konkrétan lefagyok és nem tudom leordítani, valószínűleg disszociálok.

Ebből volt is már egy olyan bajom hogy fogdosás miatt fel is jelenthettem volna valakit, de nem tettem, mert még másnap is sokkban voltam és nem fogtam fel a dolgokat. Most viszont visszajönnek ilyen emlékek és nagyon rosszul vagyok miattuk. Már a lakásból sem nagyon akarok kilépni és sokat sírok

Eddig simán kimentem este is az utcára, valamiért nem éreztem magam veszélyben, most viszont fáj a gyomrom a gondolattól.

Van ebből kiút?


2022. júl. 3. 12:24
 1/4 anonim ***** válasza:
53%
Pszichiáternél voltál-e ?
2022. júl. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem ez poszttraumás stressznek tűnik. Főleg az ad aggodalomra okot, hogy lefagysz ha hozzádérnek. Nem molesztáltak esetleg? Az agyad blokkolhatja az emlékeket, saját maga védelmében.

Pszichológust kellene felkeresned azonnal. Fel kellene dolgoznod a traumát.

2022. júl. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kettes vagyok. Ez mind azért van, mert bántottak. Félsz az emberektől. A negatív élményekre emlékeztető dolgoknál fagysz le. Biztos, hogy téged is vert, esetleg még szexuálisan is zaklatott a faterod.
2022. júl. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Engem nem vert, de agresszív volt és ordított

Olyan zaklatás ért már hogy hozzám értek, többször is.

Voltam már orvosnál, talán már be is kellene feküdnöm, de félek és nincs hozzá erőm

2022. júl. 5. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!