Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy változhatnék meg, hogy...

Hogy változhatnék meg, hogy ne legyek ilyen frusztrált és toxic, sokszor már szemtől szemben megbántva embereket?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok, nemrég végeztem az egyetemmel, azóta főállásban dolgozom és gyakorlatilag semmire nincs időm, sokszor hétvégén is kell a munkámmal foglalkoznom, a többi pedig elmegy az otthoni teendőkre, vagy ha marad egy kis időm mégis akkor már teljesen ki vagyok merülve. Már az egyetem alatt is rettenetesen idegesített, hogy sok más velem egykorúnak könnyebb a dolga, nem volt annyi szivatás a szakukon, vizsgaidőszak lemegy 1-2 hét alatt és mehet a buli. Most ugyanígy azt tapasztalom hogy én még el sem indultam munkából haza, mások már valami bárban ülnek, kirándulnak stb, engem pedig már szinte el is felejtettek a barátaim mert sosem érek rá azokban az időpontokban amikor ők szórakoznak. Egyre inkább azt veszem észre hogy munka közben is azon idegeskedek, hogy más biztosan jól szórakozik valahol, és a barátaimmal is lekezelő vagyok amikor nem az a szándékom. Hogy lehetnék kicsit nyugodtabb? Az lenne a normális ahogy én élek, ezt el kell fogadni? Ez a valódi felnőtt élet? Vagy még nekem is buliznom kéne, valami sokkal lazább munkahely mellett?
2022. júl. 3. 20:09
 1/6 anonim ***** válasza:

A munkahely tól-ig tart, minden, amit nem csináltál meg ráér holnap!

Ahhoz hogy dolgozz munkaidőn kívül, holnapi határidő kell, és az, hogy a kelleténél lassabban dolgozz. Amennyiben nincs így, és 3 ember munkáját végzed ideje váltani!

2022. júl. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mióta dolgozol? Fél-egy éve vagy régebben vagy csak pár hete-hónapja? Utóbbi esetben adj még magadnak esélyt, lehet, nem szoktál még be.

DE!!!

Hacsak nem orvos, bármilyen eü-s (de gondolom, nem , mert akkor alapból kéne hétvégén dolgoznod), esetleg pedagógus vagy, nem, ez nem normális. Fontos a munka meg a fizetés, de nem minden, nem éri meg kicsinálni magad miatta.

2022. júl. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Fél éve lettem gyakornokból főállású, informatikus vagyok. A fizetésem sem egy nagy durranás ennek ellenére, nem is ez a probléma, viszont szeretném a munkámat becsülettel végezni, és mivel fejlesztésnél semmi nem fekete-fehér, nekem pedig komplett projekt van a nyakamba varrva, úgy érzem nem tehetem meg azt, hogy letelt a 8 óra, akkor én aznapra kész vagyok, mert lehet, hogy semmit nem haladtam a projekttel valami nehézség miatt.
2022. júl. 3. 20:43
 4/6 anonim ***** válasza:
Na és! Az egyensúlyt te tudod megteremteni. Nyilván egy idő után fel tudod mérni, hogy 1 óra alatt meg lesz valami, akkor érdemes ráhúzni, de ha napok kérdése, felesleges.
2022. júl. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát pedig muszáj lesz határokat felállítani, mert így 30 éves korodra teljesen ki fogsz égni. Vagy lehet, 25.

Első munkahely, elhiszem, hogy nagy a megfelelési vágy benned, ez nem veheti át a hatalmat mindenek felett. Ha lassabban haladsz (ez biztos? Van összehasonlítási alapod hasonló tapasztalattal rendelkező kollégákkal? Szólt már egyáltalán valaki emiatt?) és mindenképp úgy érzed, kell pluszban dolgoznod, akkor legalább limitáld a plusz órák számát. Pl kösd ki, hogy vasárnap SEMMIT nem dolgozol. Akkor sem, ha leszakad az ég, mert igenis kell a pihenés mindenkinek. Hétköznap meg mondjuk max 1 órát szánj rá pluszban, szombaton ha NAGYON muszáj, akkor is csak 2-t.

2022. júl. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sajnos nehéz megítélnem, kevesen vagyunk fejlesztők és a többiek már nagyon tapasztaltak, én vagyok egyedül újonc. Nem tartom magam kifejezetten rossznak vagy lassúnak, és nem is tették szóvá, az tud nyomást generálni, hogy azért a heti 1-2 meetingen mindig megkérdezik mivel haladtam, és sokszor nem tudok rá mit mondani, ami úgy hat mintha nem is dolgoztam volna, pedig csak egy, a seniorok számára egyszerű problémán fennakadtam. Ezek az emberek általában elfoglaltak, meg hát megcsinálni nem tudják helyettem, vagyis miért tennék. De továbbra is kéne haladni. A lényeget viszont értem, próbálkozom visszavenni egy kicsit. Köszönöm
2022. júl. 3. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!