Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől változhatna meg a...

Mitől változhatna meg a gondolkodásom, ha már csak a halált látom mint lehetséges megmentőmet? (drog)

Figyelt kérdés

A hosszú éveken át tartó leszokási kísérleteim mind kudarcba fulladtak. Sajnos intravénás drogfüggő vagyok, és így kb max 4-5 évem lehet vissza. Az utóbbi napokban teljesen össze omlott az életem. Tegnap már épp úton voltam hogy befejezzem a kilátástan harcom ezzel az egésszel, de a végén mégis haboztam, és tudtam beszélni valakivel aki megállított. (De megint csak egy hajszálon múlt.)

Az az igazság hogy én nem győzhetek ez ellen a függőség ellen. Egyszerűen nem vagyunk egy súly csoportban. Ezek a belső szokások, döntések, hajlamok sokkal erősebbek nálam. Így viszont hogy (így látom) soha nem győzhetek, már belül feladtam a harcot. Egyszerűen nincs se önbizalmam, se akaraterőm, se kitartásom ahhoz - hogy egyáltalán újra tudnák abban hinni hogy én valaha is le tudnék állni a drogozással. Így viszont egy szenvedés az életem. Ráadásul mindenkinek szenvedést okozok akivel csak kapcsolatban vagyok.

Azt a döntést hoztam meg, hogy megpróbálok még egyszer újra végleg elbújni a világ elől (és egyéni gyakorlatokat végzek) hátha valami csoda folytán tiszta tudnák tartósan maradni. (Ebben azonban belül már nem hiszek.)

Sajnos csak azt tudom elképzelni hogy a függőségem végett előbb-utóbb meghalok. Emiatt egyre többször gondolkodok különböző módokon hogy hogyan tudnék véget vetni az életemnek, és néha mikor össze dől körülöttem a világ meg is próbálok ezt-azt.

Viszont nem szeretném még feladni sem. Belül abban reménykedem hogy valami csoda folytán még lehetne másféle életem is.

Nem tudom hogy fordíthatnám át a jelenleg negatív gondolkodásom egy pozitívba? Ehhez minden tanácsot örömmel fogadnák.



2021. máj. 3. 18:33
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
65%

Így fogalmaz egy intravénás drogfüggő, akinek 4-5 éve van hátra?


Csak kérdezem.

2021. máj. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
én így fogalmazok. Kb 1 hónapja nem lőttem már be magam. Tegnap is azért omlottam össze mert oda adtam 50 ezret a cuccra, és végül lehúztak - nem hoztak semmit. Itthonról meg kidobtak és kb úgy nézett ki megint hajléktalan leszek.
2021. máj. 3. 18:46
 3/34 A kérdező kommentje:
Amúgy az elmúlt hónapokban megjártam 2 munkahelyet is. Mindegyiknél kb elbuktam a fizetés napján. A lényeg hogy tiszta tudok maradni, de csak addig amíg nincs pénz a kezembe. Ha bármennyi pénzem van kb azonnal vissza esek. Így viszont egy senki vagyok. Nem vagyok jó semmire, és mindenkinek csak ártok ezen a bolygón. Egyszerűen szégyen az élet amit jelenleg élek. Talán egy kérdést még meg tudok írni, de más téren úgy érzem tehetetlen vagyok. A függőségem sokkal erősebb nálam. Azt érzem soha sem győzhetek. Ezért vagyok depis.
2021. máj. 3. 18:51
 4/34 anonim ***** válasza:
31%

Bár én kétlem, hogy egy durva drogos aki szerint 4-5 éve van már hátra az így fogalmazzon, képes így gondolkodni. Aki durva drogos az már nemhogy ínri nem tud, hanem gondolkodni sem, hiszen az agya nem képes már rá. Így a sztorid egy egyszerű kitaláció. Láttam már durva drogos, és már az nagy szó volt, hogy nem hőgyozott maga alá, nem hogy így fogalmazzon. De rendben. Részt veszek a kamu sztoridban. A válaszom:

1- Leszoksz a drogról. Mert mindenről le lehet szokni, csak akarni kell.

2.- meghalsz.

A te döntésed.

Egyébként 1 valami ne számítsz. Részvétre, sajnálatra. A legtöbb ember (velem együtt) egy nagy senkinek, nullának tartják a drogosokat. Én is lenézem őket. MOndom ezt, hogy napi szinten találkozom velük a munkám miatt.

2021. máj. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a kérdésben egy szakember tud neked segíteni.
2021. máj. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
Értem. Hát jó. A szakemberek mindenhol a bentlakásos rehabbal jönnek. De oda én többet nem megyek be, mert ott nincs magán szférám. Nincs más hátra mint előre. Tovább próbálkozom egyedül...
2021. máj. 3. 19:00
 8/34 anonim ***** válasza:
48%
"mert ott nincs magán szférám" xD
2021. máj. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
Hát az a helyzet hogy én világ életemben egyedül voltam. Van egyféle szociális szorongásom. A meló helyeken is a szünetekben a WC-ben bujkáltam, csak hogy senkivel ne keveredjek interakcióba. Egyszerűen nem tudok alapból sem valami jól kommunikálni másokkal, mert szörnyen be feszülök. Az meg végképp lehetetlen hogy együtt éljek másokkal. Kipróbáltam. Voltam rehabon, és kijöttem. Inkább a híd alatt aludtam (de szó szerint). Inkább leszek csöves, és éhen döglök egy erdőben, de az tuti hogy nem fogok másokkal együtt lakni. Így értettem ezt a magán szférát..
2021. máj. 3. 19:29
 10/34 A kérdező kommentje:

Amúgy meg ja. Ebben végül is senki nem tud segíteni.

Elméletileg le lehet állni a szerekkel - de a függők többségének szerintem nem sikerül.

Nagy az esélye hogy én látom jól, és számomra már nincs remény. De azért kivárok, hátha valami véletlen csoda történik. Talán kibírom ezt még jópár évig is. Ha meg nem az sem baj. Minden úgy lesz ahogy lesz. A lényeg szerintem az hogy én mindent megpróbáltam a magam módján.


Köszönöm a válaszokat.

2021. máj. 3. 19:46
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!