Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, hogy a szüleim...

Mit tegyek, hogy a szüleim figyelembe vegyék, hogy pánikbeteg vagyok?

Figyelt kérdés

Pár hónapja kezdődtek a tünetek, eleinte nem tudtam mi ez, aztán egy ismerősöm (aki felnőtt és évek óta pánikbeteg) mondta el nekem, hogy már pedig ez nagy valószínűséggel ez az. Utána olvastam több helyen, és másoktól is kérdezősködtem, az információk alapján én is pánikbetegségre tippelek. A rohamok hétről hétre erősebbek és egyre többször előfordul. Szüleim nem szeretnék ezt figyelembe venni, anyukám csak annyit mond, hogy ő is szokott rosszul lenni es megszédülni. Hiába mondom neki, hogy ez más nem érti.


Jelenleg egy barátnőm próbal egyben tartani lelkileg és idegileg, de szülői segítség nélkül nehéz bármit is tenni ellene.


Esetleg ha valaki tudja hogyan tudnám elmagyarázni szüleimnek, hogy nem egy sima rosszullétről van szó az kérem ne tartsa magában.


Előre is köszönöm a válaszokat.



2022. júl. 4. 15:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kérd meg őket, hogy hadd menj el egy alapos kivizsgálásra.

Ha papírod lesz róla mi a probléma (ne öndiagnosztizálj...), majd felfogják.

2022. júl. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%
Nem tudom, hogy mit vársz a szüleidtől pontosan. Te most a pánikbeteg ismerősöddel együtt diagnosztizáltátok rajtad ezt a betegséget és akkor a szüleidnek mit kellene csinálniuk, amikor rosszul vagy?
2022. júl. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Vitesd el magadat a gyerekorvoshoz. Ő kiírja a megfelelő vizsgálatokat, és továbbutal, ha szükséges.
2022. júl. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem menj el inkább orvoshoz mert az öndiagnosztika sosem vezet jóra. Régebben én is olvasgattam neten a tüneteim alapján betegségekről és nem is egy olyan betegség jött ki amire az összes tünetem illet, aztán elmentem orvoshoz és kiderült, hogy egyáltalán nem az amire gondoltam hanem teljesen más.

Ha pedig tényleg pánikbeteg vagy akkor a tüneteket rosszabbítja ez a nemtörödő reakció, ha elmész orvoshoz lesz papírod mutasd meg nekik, hogy tényleg van valami baj.

2022. júl. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
33%

A pánikbetegség nagyon is valós dolog, csodálom anyukádon, hogy ezt bizonygatni kell neki. Ha tudsz, látogass meg egy pszihiátert, aki már a viselkedésed, és elmondásaid alapján megállapítja. Gyógyszerrel gyógyítható. Ha érdekel a dolog szívesen megírom az én esetemet, és a gyógyulásomat is.

Kívánom, hogy gyógyulj meg.

2022. júl. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!