Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehetett ez? Ugye nem...

Mi lehetett ez? Ugye nem vagyok rossz ember?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Több éve kényszeres gondolatokkal küzdök. Volt már annyi féle témában, hogy inkább nem sorolnám. Remélem ez is csak az amit most leírok. Tegnap délután készülődtem dolgozni (diákmeló). Lezuhanyoztam, a szobámban pedig elkezdtem felöltözni nyitott ajtónál. A folyosón kint játszott a 4 éves unokahúgom. A fejemben meg megjelent az a gondolat minden akaratomon kívül, hogy én őt bántalmazni akarom azzal, hogy meglásson egy bugyiban meg egy melltartóban, hátha ezzel valami törést okozok benne. ( természetesen nem lett semmi baj belőle ) Na most…Én semmi vonzalmat nem érzek az iránt a kislány iránt akkor ez most honnan jött vagy miért? Tény, hogy a nővéremmel nagyon nem vagyok jóban sajnos és a gyerekekhez sincs sok türelmem így valami szinten mindkettőjüktől távol érzem magam. De, hogy ez tegnap mi volt? És ami a legszomorúbb, hogy még ki is nézegettem az ajtón, hogy ide nézzen. De erre sem tudok magyarázatot adni miért csináltam. Alapból egy ujjal sem nyúlnék hozzá ilyen indíttatással, akkor ez mi lehetett szerintetek? Úgy érzem magam mint egy bűnöző komolyan mondom. Ráadásul barátom is van, akit nagyon szeretek és folyamatosan azt érzem, hogy magyarázattal tartozom neki erről. De úgy szégyellem. Egész nap vagy bőgök vagy alszom, egy fél Frontint is vettem be ( pánikra és depresszióra ezt kaptam ) egyszerűen nem tudom túl tenni magam a történteken, semmire nem tudok magyarázatot adni annyira hirtelen tolakodott be a fejembe ez. Hogy fogom most ezt feldolgozni magamban?

Kérlek szépen titeket, építő jellegű válaszokat adjatok mert ez nem vicc, én ettől tényleg szenvedek és útbaigazításra lenne szükségem. Köszönöm szépen előre is.

19 L


2022. júl. 4. 22:14
 1/10 anonim ***** válasza:
már eleve azt nem értem mi lett volna a bántalmazás?
2022. júl. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kényszergondolatok, ne félj, mielőbb kérj segítséget pszichológustól! Ne aggódj, nem vagy veszélyes másra, ezekkel a gondolatokkal csak magadat kínzod. Nincs veled semmi nagy baj, de ezt egy szakember is el fogja mondani! Addig is, higyj nekem, foglald le magad agyilag, mozogj sokat, légy társaságban, B vitamin, magnézium menjen ezerrel (tényleg használ, nyugató mellett is érezhetően). És tudd, hogy nincs veled baj, jó ember vagy, ezek kényszergondolatok, amik nem a tieid, nem történnek meg, mantrazd magadnak akár hangosan. Nagyon szorongsz valami miatt, ért valami megrázkódtatás? Kitartás és jobbulást!
2022. júl. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Valahol olvastam, hogy nem jó a gyereknek, ha a vele egy háztartásban lévők meztelenkednek előtte. Alapból nem érdekel az ilyen téma, Facen láttam ezt a cikket. Aztán gondolom ezt rakta össze az agyam. Magamtól ilyenek nem jutnának eszembe, pont ettől érzem magam rosszul, csalódtam magamban, nem értem honnan jött ez a késztetés. Mondanám, hogy elmennék vele psziciáterhez, de ezt borzasztóan szégyellem ahhoz, hogy ilyenről beszéljek vele. Annyira idegen tőlem ez a viselkedés
2022. júl. 4. 22:32
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez az ok nélküli bűntudat is annyira ismerős, nagyon mélyen voltam, én is folyton sírtam, irreális dolgoktól rettegtem ... átmentem ezeken, egy igazán jó doki segít kijönni ebből, nem azt mondom hogy nevetni fogsz, de nem fogod érteni, hogy félhettél ilyenektol. Nekem mikor visszavezettük, miért alakult ki, hatalmas megkönnyebbülés volt, megértettem mindent, és az orvosnak elhittem, hogy nincs akkora baj, mint képzelem, nem is vagyok olyan szörnyeteg. A pszichológus elmagyarázta hogy is működik ez az egész és milyen sokakat érint. Most is vannak rosszabb időszakok, de ezt megtanultam kezelni.
2022. júl. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

[link]



Itt is leírja pontosan...ne szégyellj vele orvoshoz menni, bár a pszichiáter mellett javaslok pszichológust vagy szakképzett pszichoterapeuta lenne a legjobb. Hidd el, nagyon sok ilyet hallott, látott már, én is szégyelltem először, de ez igazán kis ár a gyógyulásért. Tudom, milyen zavaró és énidegen az egész...valakivel tudsz beszélni róla addig is? Nekem az is segített, hogy nagynehezen a legjobb fiú barátomnak elmondtam

2022. júl. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Olyan aranyosak vagytok. Nagyon köszönöm !!

Hát igazából folyamatos szorongásban vagyok. Pont ezért vállalok diákmunkát mert valamivel le kell magam foglalnom különben vagy pánikrohamaim lennének betegségek és a szeretteim elvesztésétől való félelem miatt vagy jönnének ilyen kényszeres dolgok meg a depresszió. Tulajdonképpen figyelemeltereléssel próbálok túllendülni rajtuk, de ezzel gondolom csak elnyomom magamban a dolgokat nem pedig megoldom

2022. júl. 4. 22:48
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem nagyon mondom ezeket senkinek, félek a megbélyegzéstől
2022. júl. 4. 22:50
 8/10 anonim ***** válasza:
51%

Pszichológushoz kell fordulnod,nem pszichiáterhez,elōbbi lelki gondokat,utóbbi gyógyszeresen kezelhetō,klinikai tüneteket produkáló rendellenességeket kezel.

Nehogy szégyeld magad elōtte,hiszen neki ez a dolga,azért van,hogy az ilyen gondokon segítsen.Hidd el,látott már sokkal cifrábbakat,kb.mintha nōgyógyásznál járnál kis hüvelyváladékkal,és kellemetlenül éreznéd magad.Pedig már könyékig mászott épp szülō nōk csurom vér hüvelyében,ganézott igazán ápolatlan kisebbségi öregasszonyokat,látott olyan kórképeket,daganatot,elváltozást,hogy laikus ember bele kifordul.

Szóval nehogy a legkevésbé is rosszul érezd emiatt magad,ha szakemberhez fordulsz!

De nyugi,sztem ez még csak igazán kórosnak sem mondható,csak "gazdag" a fantáziád.Nem elmebeteg perverziókon törted a fejed,nem a vérét akartad annak a kislánynak,csak szimplán nem kedveled ōt,illetve a nōvéredet.

Viszont a páromnak én se mondanék semmit,néha a pasik annyira nem tudnak semmilyen problémát megérte I,és menekülnek minden kis baj elōl,hogy ezt megértem.

2022. júl. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Az a baj, ha valamit titkolok előle attól meg megszakad a szívem. Nem hiszem, hogy elítélne, de nem akarom, hogy csalódjon
2022. júl. 4. 23:26
 10/10 A kérdező kommentje:
Engem csak az zavar miért nem bírtam megállni cselekedet szempontjából. Vagy ez ezzel együtt jár? Mert tudom nem lehet a kényszeres gondolatokat megfogni. Sajna nekem sem sikerült soha. És el is fogadtam őket mert tudtam, hogy nem tőlem származik. Ahogy a mostani sem amit kifejtettem, de miért nem próbálkoztam elmenni az ajtóból? Mondjuk lehet azért mert mi amúgyis nők vagyunk egy háztartásban és a kislány is befutkozik mindenkihez aztán lehet kitessékelni, hogy ,,öltözök, menj ki addig”. És nem zavarja egy picit sem azt látom rajta így nem érezhettem akkor akkora nagy problémának emiatt. Borzasztóan zavar, hogy semmire nem tudok magyarázatot adni. Folyamatosan ezen kattogok, hogy ez miért történt meg
2022. júl. 5. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!