Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Észrevettem vki "segélykiáltás...

Észrevettem vki "segélykiáltásait", voltam hasonló állapotban, szeretnék beszélni vele, mégsem tudom pontosan miket mondjak neki?

Figyelt kérdés

Erről a valakiről nagyon régóta tudom, hogy extrém magányosan él. Az utóbbi időben hallottam, hogy nagyon kínozza a magány, egyre durvább dolgokat hallok felőle. Egyszer azt mondta, már nem élne, ha egy rokona nem látogatná meg néha. Azt hittem költői túlzás volt, de múltkor véletlenül hallottam beszélni, és iszonyat durva volt, szinte elsírtam magam, látszik, hogy szinte könyörög, küzd az életbenmaradásért, apró morzsa foszlányokba kapaszkodik. Rettenetesen küzdene szegény. Amúgy próbálna nagyon pozitív maradni. Lárszik hogy szeretet éhes. A művészetbe menekül. Úgy érzem vékony kötélen táncol.


Nem nagyon ismerem közelebbről, csak köszönni szoktam neki. De látszik, hogy baromira örül ennek is. Néha 1-2 szót mondok, mindig látszik hogy nagyon hálás ezért, de csak futólag találkozom vele, azt is nagyon ritkán. Voltam ilyen lelkiállapotban, kötelességemnek érzem, hogy segítsek neki. Gondoltam elhívom beszélgetni valahová, és egyből a közepébe vágok, ez jó lesz? A műveiben látom, hogy segítségért könyörög. Az a szó, hogy segélykiáltás, pontosan jellemzi, szinte ordít, hogy segítségre van szüksége. Ti mit tennétek? Miket mondanátok neki?



2022. júl. 5. 13:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
22%
Minek akarsz a közepébe vágni? Hogy 'de sza*ul nézel ki.'?
2022. júl. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem, hanem, hé hallottam rólad hogy magányos vagy, láttam a műveidet, látszik hogy nagyon szenvedsz, szeretnék segíteni, voltam hasonló helyzetben. Ilyesmire gondoltam. Ez hülyeség? Vagy nem tudom hogy lehetne. Mit mondjak neki, vagy mit kérdezzek.
2022. júl. 5. 13:14
 3/16 anonim ***** válasza:
94%
Én azt hiszem, hogy az ember méltóságát sérti, ha kéretlenül akarnak rajta segíteni. Ha konkrét kérése, kérdése van, abban igyekeznék segíteni és arra válaszolni. Esetleg óvatosan próbálnám úgy terelni a témát, hátha megnyílik.
2022. júl. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
33%
Ez a leggázabb lenne. Ahogy a 2. írja.
2022. júl. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Szerintem meg az életben nem fog tőlem segítséget kérni, mert az is méltóságon aluli.
2022. júl. 5. 13:32
 6/16 anonim ***** válasza:
83%

De az nem, ha ráborítod, hogy mennyire szenved...


Ne játssz önjelölt pszichológust. Csak árthatsz vele.

2022. júl. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ugye, ismered a mondást: "A pokolba vezető út jószándékkal van kikövezve."?

Ha lehetőséged adódik beszélgetni vele, beszékgess vele mint ember az emberrel, ne helyezkedj a segítő szerepébe!

2022. júl. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
88%
Miért van az, hogy mindig megnyitom ezeket a "segíteni akarok egy ismerősömnek" c. kérdéseket, és SOSEM rólam szólnak? Hogy csinálják ezek az emberek, hogy van egy olyan barátjuk, aki magától odamegy hozzá meg kiír róluk kérdést a gyakoriról? Én még a családtagjaimat se érdeklem, azt hiszik, minden rendben velem.
2022. júl. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
#8 Apám alkoholista volt gyerekkoromban, mindenféle cirkusz között nőttem fel, az ilyen emberek hajlamosak úgy érezni, hogy segíteni kell másokon. Bennem ez extrém módon jelen van, mindenkit és mindent meg akarok menteni.
2022. júl. 6. 10:08
 10/16 anonim ***** válasza:
Megértem, én meg érzelmi elhanyagoltságban nőttem fel, bennem meg az van jelen, hogy az önmenedzselés, saját magam felvállalása helyett másoknak felelek meg meg magamat vádolom, meg elrejtőzöm, és engem meg az idegesít, hogy senki nem jön erre rá.
2022. júl. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!