Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi annak a mentális betegségne...

Mi annak a mentális betegségnek a neve, ha valaki attól fél, hogy mások befolyásolni fogják őt és elveszíti a személyiségét?

Figyelt kérdés
Ha az a legnagyobb félelme, hogy megváltoztatják a személyiségét, hatással lesznek rá, ami miatt megbutul és elveszíti a személyiségét?
2022. júl. 7. 20:49
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:

Angolul DSM-V


the American Psychiatric Association’s Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders, Fifth Edition (DSM-5), [4] BPD is diagnosed on the basis of (1) a pervasive pattern of instability of interpersonal relationships, self-image, and affects, and (2) marked impulsivity beginning by early adulthood and present in a variety of contexts, as indicated by at least five of the following:


Frantic efforts to avoid real or imagined abandonment; this does not include suicidal or self-mutilating behavior covered in criterion 5


A pattern of unstable and intense interpersonal relationships characterized by alternating between extremes of idealization and devaluation


Markedly and persistently unstable self-image or sense of self


Impulsivity in at least two areas that are potentially self-damaging (eg, spending, sex, substance abuse, reckless driving, binge eating) [5] ; this does not include suicidal or self-mutilating behavior covered in criterion 5


Recurrent suicidal behavior, gestures, or threats, or self-mutilating behavior


Affective instability due to a marked reactivity of mood (eg, intense episodic dysphoria, irritability, or anxiety usually lasting a few hours and only rarely more than a few days)


Chronic feelings of emptiness


Inappropriate, intense anger or difficulty controlling anger (eg, frequent displays of temper, constant anger, or recurrent physical fights)


Transient, stress-related paranoid ideation or severe dissociative symptoms

2022. júl. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:
Így van, ezek között nem szerepel a hanghallás, azt a "Psychotic Disorder" kategória alatt keresd.
2022. júl. 8. 21:24
 23/34 anonim ***** válasza:

Nem tudom, h HA bordetline zavar okozza, akkor mikor kezelik, mikor nem. Az utóbbi több, mint évben 4 orvos kezelt + 2x kórházban voltam.


Erre a tünetre nem kaptam.

2022. júl. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy a borderline szokott hasonlítani a pszichózisra, de ezek a tünetek csak stresszhelyzetben jelentkeznek. Ha gyakori a hanghallás, akkor az biztosan nem a borderline miatt van, hanem valamilyen más agyi funkciózavar állhat mögötte.
2022. júl. 8. 21:30
 25/34 anonim ***** válasza:
93%

Neked amúgy kérdező van bármilyen releváns végzettséged, szakmai tapasztalatod?

Az a szakirodalomban közismert, hogy a borderline személyiségzavarral küzdők egy jelentős része mutathat pszichotikus tüneteket.

Ha több doki, kórházi csapat ezzel diagnosztizált akkor neked nem kéne mekkmesterkedni valami mást online egy anonim fórumon.

2022. júl. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
93%
diagnosztizálta* Nem az a válaszoló vagyok egyébként.
2022. júl. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
90%

Pszichózisba belefér


Hanghallásról:


[link]

2022. júl. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
90%

Megkeresem azt a leírást, ahol megkülönböztetik a skizofrénia és a borderline okozta hanghallás közötti külöbséget.


5 oldalas szakmao cikk jelent meg rólam és a hanghallásomról, szakmai lapban jelent meg.

2022. júl. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:

Oké, nyugi, tényleg borderlineosan viselkedsz :D


Nem oktattalak ki és nem diagnosztizáltalak, nyilvánvalóan borderline lehetsz, ugyanakkor bárhol utána olvashatsz, hogy a hanghallás (a krónikus) az nem borderline tünet, hanem pszichotikus, ami egy külön kategória a mentális betegségek között.

2022. júl. 8. 21:43
 30/34 A kérdező kommentje:
A hanghallás nem feltétlenül jelent skizofréniát, a pszichotikus zavarok közé a skizofrénián kívül még sok más pszichotikus betegség tartozik.
2022. júl. 8. 21:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!