Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet borderline személyiség...

Lehet borderline személyiség zavarom van? Ha nem, akkor más mentális betegségem lehet?

Figyelt kérdés

Nem akarom játszani a szakembert, de olvastam a neten a tüneteit és többet igaznak vélek magamra is.

-Állandóan abba vagyok bele betegedve hogy magányos vagyok, de ha hívnak akkor még sem megyek el sehova, inkább otthon emésztem magam.

-Nem bírok emberek közt lenni, szeretnék, de nem megy, csak szorongom köztük.

-Óriási hangulat ingadozásaim vannak, előfordul hogy van egy rossz napom és az ebből fakadó rossz kedvem van amikor elmúl pár óra alatt, de olyan is van mikor konkrétan félévig is mélyponton vagyok. Tudom ez irreálisnak hangzik, de tényleg van olyan amikor mintha nem tudnék kilépni a rossz közérzetből.

-Vannak öngyilkos gondolataim is.

-Agresszívnak viszont egyáltalán nem mondthatom magam, a légynek sem ártanék igazából (soha nem is bántottam senkit, még önvédelemből is képtelen voltam)

-Felállítok idilli kapcsolatokat (nem csak szerelmi kapcsolatokat, hanem akár pl. testvéri kapcsolatom is) de egyiket se vagyok képes kiépíteni.

-Állandó jelleggel úgyérzem hogy szenvedek.



2022. jún. 26. 00:06
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és hajlamos vagyok az önbántásra is (nem fizikai értelemben, hanem mindenért magamat okolom és hibáztatom)
2022. jún. 26. 00:11
 2/6 anonim ***** válasza:
96%
Nem gondolnám, ez inkább depresszió, kérj segítséget!
2022. jún. 26. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Menj el szakemberhez, nem a mi dolgunk és nem nekünk szabad diagnosztizálni.
2022. jún. 26. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
47%

Én is igy vagyok

N

2022. jún. 26. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
44%
Én is ugyan ez vagyok:)
2022. jún. 26. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
95%
Terapeutához kellene fordulni vagy klinikai szakpszichológushoz.
2022. jún. 26. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!