Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől változott meg Édesanyám...

Mitől változott meg Édesanyám viselkedése ennyire,a sok gyógyszer miatt,amit szedett? Esetleg más betegség is kialakulhatott nála?

Figyelt kérdés

Szóval bemásolom nektek a "régi gyógyszer adagját"


Este: 2 db RIVOTRIL 2 mg

Este: TIAGER 100 mg tabletta 2 db

Este:TRITTICO 150 mg egész tabletta 1 db

Este:1 db MAGNESII CITRICI 500 MG

Este:DORETA 75 mg/650 mg 1 db


Nem is olyan régen,picit módosított pszichiátere a gyógyszerein,de még "majdnem rosszabb lett"


Reggel Délben fél-fél TIAGER

Este: 2 db RIVOTRIL még mindig...

Reggel+Délben nincs RIVOTRIL

Reggel +Délben fél-fél TIAGER

Délben ASACTAL 100 mg 1 db

Reggel+ Délben fél-fél TIAGER

Reggel+Este 1 1 db MAGNESII CITRICI 500 MG

Reggel +Este is DORETA 75 mg/650 mg

Háziorvosa nem is olyan régen írt fel neki:

Dio-PP 600 mg tabletta 60x (de az már régen elfogyott,reggel szedett 1 db-ot


Nos pár napja észrevettük rajta,hogy nagyon agresszív(pánikbeteg amúgy)

Pár napja azt mondta apumnak,hogy nem kap levegőt azonnal hívja apum a mentőket,mire apum odament a telóhoz,anyum felugrott az ágyból,kikapta apum kezéből a telót,ki is nyomta...Olyan erő volt anyumban,hogy csak na :O

Még csak segítséget kért,és ez lett a vége? Számomra ez feledtébb érdekes...


Már kialakultak rajta nagyon csúnya,felfekvési sebek,nagyon büdösek,krémek hatására javult...


Viszont ma olyat csinált,hogy csak na...De nem tudom mitől...

Mondtam neki,szépen,csúnyán kiabálva,hogy légyszi anyuci gyere tusolni,semmi válasz...Sürgősségin is volt egy napot kb,de szó szerint "le sem tojták"...Vettek tőle vért,azt kész,belefektették egy ágyba,és kész,másnap már jött is haza...Egyszerűen már nem tudunk hová lépni...


Mentősök nem törődnek vele,sürgősségin sem..Sehol,ezt kihangsúlyozom..


Pszichiátere sem normális,ha lehet ilyet mondani...Ennyi gyógyszerfelírás miatt..Én is beszéltem dokijával,és arrogáns,bunkó viselkedéssel azt mondta nekem,hogy nem itt kellene tőletek tanácsot kérnem :O


Szó szerint így volt,még apummal sem volt hajlandó beszélni...Csak mikor apum "picit" felemelte a hangját "dokival"


Amúgy 55 éves,hátha ez segít nektek,bár nem az életkor a fontos,vagy ezt a kérdést passzolom...


Ma is szépen mondtam neki,hogy tusoljon le,segítek neki,vagy 10-szer elmondta,hogy nem bír állni,nem bír tusolni meg ilyenek...Amúgy sürgősségin kapott pelenkát..És ennyi "futotta" tőlük...


Úgy bír aludni,hogy képzeljétek,még az erősebb kiabálásra,lökdösésre sem ébred fel...:O


Ma nagyon "kiverte" nálunk a biztosítékot",magyarul az ideget...Ezzel a nem törődésével,tusolással...


Én sajnos súlyos paranoid skizofréniával küzdök...2008 óta...


Fogalmam sincs,hogy kihez tudnánk "befektetni" pszichiátriára gondolok,akik valóban nem tönkre tenni akarják,hanem odafigyelni rá,és nem "teletömni gyógyszerekkel"..


Mikor még nem volt ilyen súlyos beteg,már akkor is RIVOTRIL függő volt..+ cigaretta...Már annyi erő sincs benne,hogy meggyújtson egy öngyújtót...Ezt komolyan mondom...De akkor az hogy lehetett,hogy pár napra majdnem fellökte apumat,+ amiket leírtam,én ezt abszolút nem értem...


Köszönöm szépen mindenkinek a kedves segítségét! :)



#pánikbetegség #pszichiátria #rengeteg gyógyszer+ cigi+felfekvés+rengeteg alvás #mi történik vele #esetleg más betegség #normális pszichiáter
2022. júl. 8. 22:27
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Eszem ágában sincs "lejáratni" de míg nem voltak vele ilyen komoly gondok,akkor bolti eladóként dolgozott,de már akkor is RIVOTRIL+cigifüggő volt...Íratta a RIVOTRILT ismerőseivel...


Kérem szépen segítsetek,hogy kit ajánlanátok,aki tényleg tudna rajta segíteni,nem "tönkretenni" mint a jelenlegi orvosa...


Privát üzeneteket is szívesen fogadok! :)

2022. júl. 8. 22:38
 2/12 anonim ***** válasza:
53%
Hányszor fogod még kiírni ugyanazt?
2022. júl. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A gyógyszer-beállítás alatt hetekig lehetnek átmeneti mellékhatások, amik utána elmúlnak. Ha utána sem múlik, akkor az orvos változtat és kezdődik elölről a hercehurca. Sajnos ez addig megy, amíg nem sikerül eltalálni azt, ami neki a legmegfelelőbb.

A mentősök és a sürgősségisek valószínűleg nem osztják a véleményeteket, hogy ez sürgős eset lenne, olyankor szoktak így viselkedni.

A háziorvossal milyen a viszonyotok?

2022. júl. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
1. hozzászóló,csak segítséget kértem,nem "kötekedést"...
2022. júl. 9. 09:58
 5/12 A kérdező kommentje:

2.Igen,így van,ahogy mondod...Csak tudod azt nem értem,hogy a mentősök miért nem fektetik be valahova? (mert,ez már tényleg nem élet így anyummal)

El sem látták,semmi...SBO-n volt...


Háziorvos is tud róla,ő írta fel neki a Dio PP-t (amúgy "semleges"


Kellene normális pszichiátert keresni,de nem megy :(


Amúgy majd július 29-én kell mennünk,hiába mondom én is el a véleményemet a dokinak,semmi...Szóval magasról letoj...


Amúgy a háziorvossal "semleges" a viszonyunk....

2022. júl. 9. 10:03
 6/12 A kérdező kommentje:

Amúgy nemhogy javult volna az állapota,inkább romlott...

Pedig már eltelt jó pár idő a gyógyszer "elvételből+csökkentésből is)...

2022. júl. 9. 10:04
 7/12 A kérdező kommentje:

A mentősök és a sürgősségisek valószínűleg nem osztják a véleményeteket, hogy ez sürgős eset lenne, olyankor szoktak így viselkedni?

3. Ezt hogyan érted?

Mentősök viselkedésére,vagy anyuméra?


Anyum lett rosszul,ő kérte,hogy hívjuk a mentőt,mert nagyon rosszul van,hívta apum,amikor anyum észrevette,felkelt az ágyból,és nekirontott apumnak...Még ilyen sosem volt...


Mentősök viselkedése meg "katasztrófa"...

2022. júl. 9. 10:08
 8/12 anonim ***** válasza:
A mentősök nemcsak a szubjektív panaszokat figyelik, hanem objektívan milyen a beteg állapota. Ha a vizsgálat során nem tűnik az eset sürgősnek, akkor fölöslegesen mentek. Nem ők és nem az SBO fogja befektetni őt sehova, hanem a háziorvos meg a pszichiáter mondhatja, hogy mondjuk osztályon kell beállítani a beteg gyógyszereit és ad oda beutalót. Rengetegen várnak, mindannyian hozzátok hasonló helyzetben. Nem fognak előre venni titeket attól, ha kiabáltok az orvossal.
2022. júl. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindent! :)
2022. júl. 9. 11:56
 10/12 A kérdező kommentje:
Nagyon igazad van!
2022. júl. 9. 12:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!