Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez most depresszió vagy csak...

Ez most depresszió vagy csak elmúlt a derealizáció?

Figyelt kérdés
Depressziós voltam/vagyok és derealizációs zavarom volt, ami már elmúlt de nem tudok rájönni hogy a depresszió is elmúlt vagy csak a derealizáció. Általában nincs kedvem semmihez, nem látom értelmét az életnek, nincsenek céljaim se motivációm. Szeretnék meghalni de öngyilkos nem tudnék lenni. Csak létezem. Úgy vagyok vele hogy ha már meghalni nem halok, akkor csak létezem, de nem érdekel semmi, nem csinálok semmit, nem tesz semmi boldoggá, csak létezem és kész, csak elvégzem a teendőimet, aztán lefekszem aludni, de nem várom a holnapot, nem érdekel semmi, üresnek érzem magam, mintha még érzéseim sem lennének. Nem szorongok, csak létezem és kész, egyszer úgyis meghalok. Nem köt le semmi. De azért nem tudok rájönni hogy elmúlt-e már a depresszió mert amióta elmúlt a derealizáció sokkal jobban vagyok, akkor voltam életemben a legrosszabbul. De ahogy eltelt az az időszak, azóta csak így vagyok. Nem stresszelek semmin, beletörődtem mindenbe. Normális vagyok?

2022. júl. 8. 23:26
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Hogyne lenne depresszió! Mi, ha nem ez? Szerinted normális? Kezelnek?
2022. júl. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem kezelnek, de nekem normálisnak tűnik ahhoz képest hogy mennyire szorongtam, már nem szorongok egyáltalán és nyugodt vagyok, beletörődtem
2022. júl. 8. 23:31
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát ez a beletörődés maga a depresszió. El vannak nyomva az érzelmek. Lehet, hogy annál jobb, mint amilyen volt, de egy tartalmas élet nem ez. Menj klinikai szakpszichológushoz.
2022. júl. 8. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ha a depresszióm fő oka az hogy nincs értelme az életnek mert a végén úgyis meghalunk, így bármit csinálok az semmivé válik, akkor azon hogy tudna segíteni bárki is? Elnézem az embereket ahogy küzdenek a céljaik eléréséért, aztán meg semminek nincs semmi értelme. Nekem nagyon gyorsan telnek az évek, nem értem másnak hogy nem, vagy nem tűnik fel, de telnek az évek, az évtizedek, és egyszer csak megöregszünk (már ha megéljük) Az ember fiatalon még talál értelmet az életének mert előtte még rengeteg van, de az idős emberek már csak a jelennek tudnak örülni és nem tervezgetnek sokat, én már öregnek érzem magam, mert az a sok idő nagyon hamar eltelik és aztán meghalok, de egyébként is, mi értelme van
2022. júl. 9. 00:23
 5/9 A kérdező kommentje:
És nem szomorú amikor egy 75-80 éves ember előtt arról beszélget a család hogy majd ha felnő a gyerek..?
2022. júl. 9. 00:24
 6/9 anonim ***** válasza:
89%
Mivel van élet, tartalommal kell megtölteni a két vége között. Az nem érv, hogy majd utána nem lesz semmi, mert a jelenben élsz. Boldognak lenni jobb, mint vegetálni. Egy jó pszichológus, vagy neked talán csoportterápia, művészetterápia meg egyáltalán művészkedés és sport, természet, hobbiállat tudna aktivitást és értelmet hozni az életedbe. Érdeklődő emberi kapcsolatok is kellenek, nyújts segítséget másoknak, az büszkévé, elégedetté tesz. A jó, kifinomult ételek, italok is örömforrások.
2022. júl. 9. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nézzétek el nekem hogy nem érthető amit írok, nem gondolkodom normálisan, ezt tudom én is. Teljesen jól azok amiket írtál és köszönöm viszont sajnos egy jó ideje eszerint a gondolkodásmód szerint élem az életemet és egyszerűen már nem tudok normálisan gondolkodni, nem tudom hogy milyen az. Volt már sokkal rosszabb is ugye mint mondtam, most már azért jobban vagyok de még mindig nem vagyok normális. Biztosan pszichológussal való beszélgetés tudna csak segíteni rajtam, majd ráveszem magam és felkeresek egyet. Ahogy te látod az életet és értelmezed azt amit én írtam az nem ugyanaz ahogyan én látom. Ez így lehet hogy furán hangzik, de mivel én nem tudom megérteni a normális emberek hozzáállását az élethez, így ők sem engem és ez így van rendjén mert én beteg vagyok, csak azt nem tudom hogy mi segíthetne rajtam ugyanis attól függetlenül hogy én tudom magamról hogy beteg vagyok és nem normálisan gondolkodom, nekem még mindig ez tűnik a helyesnek, ahogyan én látom. De tudom hogy nem helyes, csak én így látom mert nem vagyok normális. Azt írtad hogy a jelenben élek, szerintem én nem a jelenben élek hanem én már a halálom napjában élek minden nap, tudom hogy ez így érthetetlen számodra, de nem tudom normálisan megfogalmazni ezt csak így mert így gondolkodom. Köszönöm a tanácsokat, remélem hogy pszichológus segíteni fog, a csolortterápia is jó ötlet, és a többi is amit írtál.
2022. júl. 9. 00:38
 8/9 anonim ***** válasza:
Pont arra való a pszichológus, de csakis egy jó pszichológus, akiről érzed, hogy egy hullámhosszon vagytok, és akit elfogadsz, hogy ezt a szemléletet lassan átfordítsa az élet értelmességének megtalálásába. Gyógyszert a te esetedre nem javasolnék, mert azok inkább tompítják az érzéseket, téged meg inkább energizálni kell most. Egy sima vitamin- és ásványianyag komplex is jól jöhet, meg sok gyümölcs, ami színes, édes, lédús, vitamindús.
2022. júl. 9. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Én elfogadom hogy rendbehozza a gondolkodásomat természetesen, mert szeretnék jól lenni, megpróbálok egy jó pszichológust találni, ha elsőre nem is jön össze majd egyszer csak találok olyat akivel egy hullámhosszon vagyunk. Gyógyszert nem is igazán szeretnék szedni csak akkor hogyha nagyon szükséges lenne, de ahogy írtad, nekem inkább terápiára és vitaminokra lenne szükségem. Köszönöm a válaszokat, sokat segített már azért is mert tudom hogy merre induljak el a gyógyulásom érdekében
2022. júl. 9. 01:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!