Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért érez valaki a számítógép...

Miért érez valaki a számítógépes játékok iránt legyőzhetetlen vágyat egész életében?

Figyelt kérdés

Régen tinédzserként hatalmas függő voltam (napi 10-12 óra), majd letöröltem minden játékot, gépet eladtam, kb. 10 évig nem is játszottam.


Utóbbi időkben voltak periódusok, amikor elő-elő vettem a játszást, de inkább abbahagytam, mert nem éreztem jól magam utána. Valószínű félelem a függőség miatt, vagy nem tudom.


Most még így 30 évesen is van pár játék (főleg lövöldözős), amit után folyamatosan sóvárgok, de nem merek újra el kezdeni játszani, nehogy függőség legyen belőle.


Próbáltam több mindent kipróbálni, de SEMMI nincs olyan tevékenység, ami elfeledtetné ezt a vágyakozást, vagy nem találtam még meg, nem tudom.


Valóban jobb, ha ilyen esetben valaki inkább mellőzi ezt a tevékenységet, még akkor is, ha lenne bőven szabadideje, de inkább keres valami mást helyette?


A legidegesítőbb az, hogy ez a sóvárgás szorongást vált ki, és nincs már ahhoz kedvem, hogy mindenféle technikát kipróbálok, pl stopperezem mennyit játszok, vagy korlátot állítok be a gépen stb.


Legjobb lenne, ha teljesen közömbösen viszonyulnák a gamerkedéshez, de hogyan lehet elérni, ez a kérdés :/


2022. júl. 10. 12:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha egyszer ráfüggsz valamire akkor öröké vágyakozni fogsz utána. Ezért nem lehet teljesen leszokni a drogról sem, mert lehet nem veszel be egy darabig de örökös harc lesz hogy uralkodj magadon. Én azt tanácsolom ha nem tudod uralni a függőséget, inkább vond meg magadtól teljesen. Jobb mint visszazuhani teljesen. Én is függő voltam de én inkább meguntam a játékokat, nem okoznak már akkora örömöt mint régen.
2022. júl. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Igen ezt én is olvastam hogy csak kordában lehet tartani a kialakult függőséget a későbbiekben.


Többen mondták nem baj, kis játszás belefér, de szerintem ebben az esetben csak gond lenne belőle sajnos.


A teljes megvonás elvét alkalmazom, de iszonyat nagy erőfeszítés, és mint említettem néha nagyon erős szorongást vált ki :/

2022. júl. 10. 13:22
 3/13 anonim ***** válasza:
Én ugy kerültem ki a függöségböl hogy meguntam sosincs pénzem mert mindig játszok. Elmentem dolgozni de csak gyárak voltak ami elég rossz volt, ezért kitanultam több szakmát, elég jó munkahelyem lett azota. Nem panaszkodom, idöközben meg is untam a játékokat nem váltanak ki akkora élményt mint régen, szerintem ez jelenti a függőség végét ha megunod.
2022. júl. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Ismerős szitu. Jelenleg én is önképzem magam, csak igen hosszú az út még, mire eljutok egy piacképes szintre, mert most kezdtem.


Aztán néha elfog az ideg emiatt, félbehagyom az egészet és azon agyalok inkább gamerkedni kéne kicsit, de mindig lebeszélem róla magamat, aztán ezzel mennek el feleslegesen az értékes órák.


Nagyon toxic az egész....

2022. júl. 10. 13:34
 5/13 anonim ***** válasza:
Volt valami blog, amit egy játékfüggő srác írt. Marha jó cikkeket írt. Keress rá google-ban.
2022. júl. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Sajnos ennyiből nem találtam meg a blogot.
2022. júl. 10. 16:01
 7/13 Chris Coleman ***** válasza:
100%

Szia!

Az agyunk dopamint termel a játék közben.sikert érsz el benne és a siker és a győzelem még több dopamint ad. Ettől a hormonok válsz függővé. Mivel a való életben mással nem kapod meg ezt az élményt (a hormon mennyiséget) ezért vágysz rá újra .

Játékfejlesztő cégek a béta verziók előtt a tedztalanyoknak vizsgálják a doppaminszintjuket a játék közben. Ha nem elég magas akkor még fejlesztik a játékot. Ez más tevékenységgel is lehet így(szex, szerencsejáték..)


De előre léptél mert tudod mivel állsz szemben,mibe kerültél bele. Láttam olyan embert akinek sajnos a családja ,házassága ment erre rá.


Ha nem tudsz tőle szabadulni akkor keress pszichológust segíteni fog. A teljes megvonás jó dolog mint megoldás de nagyon erős akaretore kell hozzá.


Próbálj kitűzni magadnak napi idő mennyiséget amikor játszol de többet ne. Ha nem megy állít parancsolni kérj meg valakit,h oldja meg,h ne jatszhass (pl: elteszi a notebookot,tabletet)

Sok kitartást!

C.C.

2022. júl. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Sajnos nem bírtam megvonni magamtól teljesen, nem megy.


Most azt csinálom, napi másfél órás keretet állítottam be, és számlál vissza.


Elég jól érzem magam eddig ebben a felállásban.


Nincs vágyakozás, és csak másfél órát cseszek el.

2022. júl. 14. 19:12
 9/13 anonim ***** válasza:
Csak úgy lehet ha kitörlöd az összes jatekot a gepedről és keresel helyette valami más szórakozast. Én a facet nézegettem folyton. Egyszercsak meguntam hogy elmegy ezzel a hülyeséggel az időm és kitöröltem magam. Ennek 1 éve. Megkönnyebbülés. Nem hiányzik. :)
2022. júl. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

#9-es, köszönöm!


Sajnos mégsem vált be a korlátozás!


Nem léptem túl, de folyamatos feszültségben voltam... Egész napra kiterjedően, hogy miért csak másfél órát játszhatok.


A Te elvedet alkalmaztam. Minden töröltem, ami gaminggel kapcsolatos....


(érdekesség, hogy nálam a közösségi média hidegen hagy, ha fizetnének se lennék képes használni, de hát mindenkinek más ugye a mániája :D)


Próbálok nem rá gondolni, de igencsak nehéz.

2022. júl. 21. 22:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!