Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Súlyos, évek óta húzódó...

Súlyos, évek óta húzódó depressziót hogyan lehet enyhíteni?

Figyelt kérdés
Főleg a gondolkodást érintő tünetektől szenvedek, valamint egész nap szorongok, csak este fele kezd megnyugodni a szervezetem, akkor "tisztul ki" a fejem. Kb 4-5 éve tart ez az állapot, és súlyosbodik folyamatosan. Járok pszichiáterhez, de csak terápiára (az is csak 2 hetente), nincs gyógyszeres kezelés. Sajnos nincs pénzem heti rendszerességű beszélgetésekre, a 2 hetente való találkozás pedig nem igazán elegendő. Mi az amivel (a gyógyszeren kívül) lehetne hatékonyan enyhíteni a depresszió tüneteit?

#depresszió #szorongás #kognitív hanyatlás
2022. júl. 10. 17:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Kérdezd meg attól a hülyétől, akihez jársz terápiára.
2022. júl. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Remek otlet, ami meg soha se jutott eszebe senkinek. Egyeb okos tanacs esetleg? Hallgatlak, tied a terep.
2022. júl. 10. 19:15
 3/11 anonim ***** válasza:
78%

Lehet, h az orvosod által haszbált terápias módszer neked nem jó, vagy mégis kellene gyógyszer.


Sok okosat nem tudok mondani. Örömteli elfoglaltságok feldobhatnak.

2022. júl. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
9%
Aki ilyet ír gőze nincs mi a depresszió. Örömteli elfoglaltsághoz pont nincs kedve az ilyen embernek. Szerintem válts szakembert, elvileg 2 hetente járni terápiára nem rossz, de tényleg meg kellene támogatni valami enyhe gyógyszeres kezeléssel.
2022. júl. 11. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Van róla gőzöm. Szinte minden télen depresszióm van. Jó esetben csak közepes, de súlyos is gyakori.


Nagyon súlyosnál volt, h 4 hónapig csak feküdtem, 44 kiló voltam és nem tudtam menni kórházba, támasztani kellett.


Azt írta, hogy ő "jár" szakemberhez. Ebből okkal gondolom azt, hogy esetleg képes valamit csinálni fekvésen kívül. Azt is írta, hogy este "tisztul" ki a feje, ilyenkor esetleg örömöt is át tud élni. Vagy kevésbé lesz rosszul.


Közepes mélységűvel tudok orvoshoz, terapeutához "járni", tudok dolgozni, barátokkal találkozni, beülni egy teaházba stb. Erre javasolta azt a terapom, aki az orvosom is, hogy próbáljak örömteli elfoglaltságokat találni.


Gyógyszereket is szedek. Remélem azok mellett majd télen nem lesz súlyos depresszióm. Megúszom közepessel.

2022. júl. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

4-es


Nem értem, hogy miért vagdalkozol úgy, hogy nem ismersz, semmit nem tudsz a betegségemről, állapotomról.


Valami nálad nincs rendben. Szerintem érdemes lenne szakembert megkérdezni erről.

2022. júl. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hat amikor kitisztul a fejem, akkor csak kozepesen kb. Akkor se elek at oromoket, es akkor sem erzem magam felhotlenul, de legalabb nem szenvedek. Mert amugy kb az egesz napom egy szenvedes. De mostanaban mar ez se van mindig igy, peldaul tegnap pont este lettem annyira rosszul, hogy a halalomat kivantam, csak fetrengtem az agyban. Dolgozni jarok, de az is csak szenvedes. Szellemi munkat vegzek, a teljesitokepessegem kb 30%aval. Oromteli tevekenysegeket neha probalok, de semlegesek.


A terapeutam pedig szerintem nem rossz, mindenki nagyon dicseri. Egyszeruen csak nem is beszeltunk meg a depressziorol sem, mert o nem allapitotta meg nalam, csak en talaltam ra erre a betegsegre es ismertem magamra a tunetek alapjan.

2022. júl. 11. 08:43
 8/11 anonim ***** válasza:
Ő mit diagnosztizált?
2022. júl. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Borderlinet mondott az elejen, mert 1x volt egy ongyilkossagi fenyegetozesem a trauma utan, ami kivaltotta a depressziot. Konkretan bantalmazo kapcsolatban eltem, szoval szerintem ertheto okokbol. De ezen felul semmilyen borderlinera utalo tunetem nincs, tehat ezt a diagnozist el is lehet vetni.
2022. júl. 11. 10:13
 10/11 anonim ***** válasza:
Értem. Akkor gyere elő nála a depresszióval. Nem is értem, hogy amikor a közerzetedről beszéltek, wkkor ez miért nem tűnt fel neki.
2022. júl. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!