Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan pszichiáter aki...

ProteinFüggő kérdése:

Van olyan pszichiáter aki aszperger szindrómával(ASD) tud diagnosztizálni felnőtteket Pesten vagy Szegeden?

Figyelt kérdés
Az autista alapítványhoz mentünk befizetés után is min. 1,5 év a várakozási idő. Pszichiátert találtunk aki foglalkozik asd vel de diagnozist azt mondta nem vállalja mert teambe,klinikáknál történik.

2022. júl. 10. 17:56
 1/3 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem oda írni, hogy már betöltöttem a 18 at ami nyilván azért fontos mert felnőtekknél a diagnózis máshogy történik illetve azt is elfelejtettem hozzá fűzni, hogy mások sikeresen kaptak diagnozist magán pszichiáternél
2022. júl. 10. 21:28
 2/3 anonim ***** válasza:

A diagnózist bármelyik pszichiáter felállítja és közli veled szóban, de hivatalos papírt valóban nem adhat róla akárki.

Nekem kiskorú gyermekem érintett, így érdemi választ nem tudok adni, hogy kihez fordulhatnál. Csak megerősíteni tudom, hogy mindenhol nagyon sokat kell várni.

2022. júl. 13. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Felnőttkori diagnózist az Autizmus Alapítványon kívül (Delej utca, gondolom te is ezt említed) máshol nem tudnak kellő alapossággal meg hozzáértéssel végigvinni.

Pláne ha nem olyan egyértelmű eset tehát ha önállóan élsz, megy a tanulás, meló, baráti társaság, párkapcsolat valamilyen szinten.


A várólista valóban nagyon hosszú. A kivizsgálás folyamata is hosszú mert többféle szakember vesz benne részt, néznek jelenlegi állapotot és életutat is.

2022. aug. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!