Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy autista és egy pszichopata...

Egy autista és egy pszichopata ember közt mi a különbség?

Figyelt kérdés
Mind két betegségben szenvedőknek nincs érzése és empátiája.

2022. júl. 12. 20:39
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem ezt egy pszichiátertől kérdezd meg.

Ezen az oldalon kevés szakértő fog tudni erre válaszolni…

2022. júl. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
96%
Az autistáknak VANNAK érzései is meg empatikusak is, csak nem feltétlen tudják kimutatni!
2022. júl. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
95%
szinte minden
2022. júl. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
97%
Kb ég és föld.
2022. júl. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 Jól van ez így? ***** válasza:
88%
A pszichopata nem szorong, egy autista meg...
2022. júl. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
94%

Az empátia esetén kétféle empátiáról beszélünk.

- a szándék, hogy más embereknek ne okozz kárt

- a képesség, hogy egy másik ember szemével is lásd a világot, megértsd mire gondolnak, mit éreznek

Pszichopaták esetén a szándék szintjén vannak gondok. Felszínesen egész szimpatikus embernek tűnhetnek, de nem érdekli őket komolyan, hogy ártanak-e másoknak vagy sem tetteikkel. Nem kell feltétlen sorozatgyilkosra gondolni, a legtöbb tisztes polgári életet él, sok közöttük a cégvezető, politikus.

Az autisták szándékok szintjén többnyire rendben vannak, egyes kutatások szerint olykor túlságosan(?) is becsületesek. Viszont nagyon nehezen értik meg a tőlük eltérő működésű emberek gondolkodását, a konfliktusaik zöme ebből ered.

2022. júl. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
51%

Az autistának vannak érzései, empátiája már kérdéses. Viszont én se vagyok valami empatikus, nem tudok mások érzéseihez viszonyulni. Lelkizni se tudok, a szomorú dolgokra csak annyit tudok mondani, hogy (idézet magamtól): "Hát... veled vagyunk vagy nem tudom..."

Pedig nem vagyok se pszichopata se autista legjobb tudomásom szerint :D

2022. júl. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim válasza:
91%

Elsőre azt mondom, hogy az autistának vannak érzései, de nem érti, nem érzékeli, mások érzéseit, ezért érzéketlennek, önzönek tűnik. Számára egy arcmimika, kézmozdulat, hangsuly az érthetetlen, olyan mintha idegen nyelven beszélnének hozzá.


A pszihopatának viszont nincsennek, vagy csak nagyon gyenge érzései vannak. Empátia az nullla, bár ez sok átlagos embernél is alacsony. Mások érzéseit sem fogja föl, nem érdekli, kb mint ahogy egy siket embert nem érintenek a zajok, hangok mert nem tud roluk, számára nem léteznek. De mivel nem elmebetegek, ezért legtöbbször megtudják tanulni az elvárt társadalmi viselkedést, tehát többé kevésbbé betudnak illeszkedni.

2022. júl. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
98%
Kb minden.
2022. júl. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
68%

Mekkora egy primitív bunkó vagy !


1.) Az autizmus nem betegség


2.) Teljesen más a kettő. Az autista ugyanis alaphelyzetben nem pszichopata. Előfordulhat köztük az is, de nem autisták között is


3.) Rengeteg autistát ismerek és mindegyiknek vannak érzései. Ami pedig az empátiát illeti, sok nem autista elbújhatna mögöttük. Kezdve mondjuk veled. Pont hogy nem egy autista túlérzékeny, érzelmes, empatikus, főleg a nők.


Annyira utálom, amikor így beszélnek róluk. Én őszintén megmondom, sokkal jobban érzem magam velük, mint a fajtámmal, mert


- ők elfogadóbbak, kevésbé ítélkezőbbek

- értelmesebb dolgokról lehet velük beszélgetni, nem arról hogy ki mikor és hol b..z be és ki tetszik neki, mi volt a Hal a tortában, stb.

- nem bunkóznak annyit, nem ködösítenek, meg játszmáznak


Én most nem a bepelenkázva ringatózó, kisegítő iskolás, 3-4 évesen felfedezett autistákról beszélek, mivel a közhiedelemmel ellentétben nem ők vannak többségben, hanem a magasan funkcionálók

2022. júl. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!