Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy autista és egy pszichopata...

Egy autista és egy pszichopata ember közt mi a különbség?

Figyelt kérdés
Mind két betegségben szenvedőknek nincs érzése és empátiája.

2022. júl. 12. 20:39
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
52%

A pszichopatanal nem veszed észre hogy gond van a toronyban.

Az autistanal viszont elég gyorsan.

2022. júl. 23. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim válasza:
51%
A legutóbbi kapcsolatom egy autistával volt. Azt kell mondjam, hogy hiába más a kiváltó ok, sokszor a társ szinte pontosan ugyanazt tapasztalja, mintha egy vérbeli pszcihopatával járna. Sőt, ront a helyzeten, hogy folyamatosan azt kellett magamban is minden egyes alkalommal tudatosítani, hogy "ez amiatt volt, mert...". És ha az ember próbál erre tekintettel lenni, már pedig miért ne próbálna, egy idő után teljesen elnyom bizonyos viselkedéseket magában, mert ugye azt az autista nem szereti, nem érti. Én nagyon sokat sérültem, soha többet nem kezdenék aspergeres emberrel, függetlenül attól, hogy nagyon értékes embereknek tartom őket.
2022. okt. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

22

A ferjem aspergeres, egyetemet vegzett, 17 eve elunk egyutt, raadasul az anyanyelvunk sem egyforma. O a masodik ferjem, nincs kozos gyerek.

Ha tudod, hogyan lehet es kell kezelni az o problemaikat, akkor semmi gond sincs veluk. A problema mindig azokkal van, akik nem ertik a mierteket, es ugy probaljak "kezelni" az illetot, hogy uralkodni akarnak felette, mert hogy o aspergeres ("ezt most miert igy es nem amugy...." es egyeb hasonlok).

Egyebkent eppen az aspergersege miatt tudom, hogy soha nem fog megcsalni vagy elhagyni, es a vegtelensegig megbizhatok benne minden szempontbol. Es ezt szeretem benne a legjobban.

2022. okt. 4. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 hgwell ***** válasza:
0%
Sikeres vagy és át tudod csalni a rendőrkocsit a te oldaladra.gyere gyere buli buli szombat este 8D
2023. jún. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:

Egy intelligens autista törekszik arra hogy egyáltalán nem mutasson ki semmilyen érzést, pedig érez

A pszichopata nem érez, de megjátsza azokat

Szerintem ez lényeges különbség, ugyanakkor nem vagyok szakember!

2023. szept. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!