Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez a depresszióhoz tartozik?

Ez a depresszióhoz tartozik?

Figyelt kérdés
Az hogyha este az ember úgy érzi nem szeretne tovább élni mert nincs amiért várhatná a holnapot, ugyanis tudja hogy bármit tenne ugyanolyan kedvetlen lenne és semminek nem látja az értelmét, semmiben nem tud örömet lelni egyáltalán. Ilyen ember hogy jöhetne ki a depresszióból ha egyszerűen ok nélkül egyáltalán nincs kedve semmihez? egy ember nyilván ha ilyen mélyen van már nem tudja befolyásolni semmivel azt hogy legalább ahhoz legyen motivációja hogy gyógyulni akarjon, mert minek, az élet értelmetlen, és úgy sem hiszi hogy neki ebből van kiút mivel nagyon kilátástalan a helyzete és már annyira rosszul van hogy nem képes semmire, legszívesebben megd*glene mert minden nap egy szenvedés. Tudom úgy kezdtem hogy este de igazából nappal is egész nap ugyanígy érez. Már nagyon közel áll ahhoz hogy véget vessen a saját életének.

2022. júl. 12. 22:11
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Ezt most a tankönyvből másoltad vagy tényleg így érzel?
2022. júl. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
69%

Ne írd le azt, ami bennem van, nem szép dolog plagizálni.


Amúgy igen, depresszió.

Nekem pszichológust javasoltak, de valójában nem sokat tehet ő sem.


Pszichiáter adhad gyógyszert, de az a semminek egy pofon, hiszen ki akar beszedálva élni, ahol a "jóléte" piruláktól függ? Ennyi erővel drogozhatnék is :))


De igen, depresszió, nehéz ki jönni belőle, de ugyanakkor könnyű. Csak egy ok kell, amiért érdemesnek tartja a páciens az életet, a létezését. Onnantól már egyedül is megy, de okot találni, amikor minden relatív...


De kitartást, hátha neked sikerül.

2022. júl. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%

Olyan orvoshoz érdemes menni, aki álmosító gyógyszert csak akkor ad, ha alvásgondod van és erre kell gyógyszer. Ilyenkor sem olyat, ami 12 órára kiüt. 6-8 órás hatásút.


Nappalra olyan gyógyszer való, ami oldja a depressziót, szorongást, de nem álmosít.


Sok gyógyszert szedek, mégsem vagyok leszedálva.


Reggel: Lamolep 200 mg , Elontril 150 mg (ez pörget is), Frontin 0,25 mg, Pregabalin 75 mg


Délben: semmi


Este: 300 mg Pregabalin, 25 mg Atarax, 1 mg Frontin, 1 mg melatonin (vény nélküli)


Első éjszakai korai ébredésnél 25 mg Atarax, 1 mg melatinin.


Nekem reggelre is kellenek nyugtató hatású gyógyszerek, de csak mini adag. Ami még nem álmosít. Egyáltalán nem szedálnak le.


Estére álmosító adag kell mert szerről állok le és nagyon sokszor felébredek éjjel.


Emelni nem szeretném az adagot, orvosom sem. Inkább megvárom míg lecseng a megvonási tünet.


Mindeközben Frontint lassú tempóban csökkentem. Elhagyás a cél.


Pregabalin marad még. Atarax is. Utóbbi nem okoz függőseget, antihisztamin. Szorongást old.


Lamolep depresszió ellen is jó, a bipoláris kilengéseim lefogja. Bipolta mindig kell gyógyszer, arra nem jó a terápia. A többi tünetemre igen.


Diag: C-PTSD/border + szorongas + rajta vagyok a bipol spektrumon, de ez még nem bipoláris betegség. Alulról súrolom a határt. Kevert epizód szokott lenni és mély depim is volt már.


Elontril erősen pörgető antidepi.


Van pszichoterápiám. Sokat segít.

2022. júl. 13. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!