Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rosszullétkor fel lehet hívni...

Rosszullétkor fel lehet hívni a pszichológust vagy ez már nem tartozik a munkakörébe?

Figyelt kérdés

Nem kérdeztem meg, mert féltem az elutasítástól, de így nem tudom, hogy illik-e telefonon felhívni...

Pánikbetegség miatt járok pszichológushoz, légszomj, ájulás...

A válaszokat előre is köszönöm!



2016. ápr. 21. 21:18
 1/5 anonim válasza:
34%
Amennyiben magánorvos, biztos közvetlenül ismeritek egymást, és ez úgymond "benne kell, hogy legyen a szolgáltatásaiban".
2016. ápr. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nyugodtan felhívhatod. Ha nem alkalmas neki, akkor úgysem fogod tudni elérni őt (pl. ha másik beteggel van épp stb.). Ha a pánikbetegségedhez kapcsolódó rosszullétre gondolsz, akkor hívd fel bátran, elképzelhető, hogy meg tud téged nyugtatni telefonon keresztül is, és biztosan meg fogja érteni, hogy miért fordultál hozzá. Ha másfajta rosszullét van, amiatt ne hívogasd, mert az valóban nem az ő hatásköre :)

Egyébként ha ennyire félsz, hogy nem mersz rákérdezni dolgokra a pszichológusodnál, akkor nem sok értelme lesz annak, hogy hozzá jársz. Engedd el magad, ne parázz rá mindenre, a pszichológusodnak nem az a dolga, hogy ítélkezzen feletted, hanem hogy elfogadjon téged, és megértsen. Ha nem mondod ki azt, amit gondolsz, amit szeretnél, vagy amivel kapcsolatban kérdésed van, akkor folyamatosan le leszel gátolva, így nehéz dolgozni veled.

2016. ápr. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem ilyen esetben már kevés a pszichológus.

Fordulj pszichiáterhez aki gyógyszert is tud ilyen esetekben pluszban javasolni.

Van amikor már önmagunk nem tudunk felülemelkedni ezeken az erős tüneteken és gyógyszeres segítségre van szükség.

Mielőtt jönnének az okosságok,jelzem,hogy én sem vagyok gyógyszerpárti,de ...

Aki benne van,volt tudja miről írok.

F40+

2016. ápr. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%
Engem a magánpszichiáter kifejezetten felhatalmazott. Inkább hívjam, mint hogy rosszul legyek, pánikoljak. Kérj elnézést, illetve köszönd meg!
2016. ápr. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem is mondta a pszichológusom, hogy hívhatom, ha szükségét érzem.

Egyébként ki lehet gyógyulni a pánikbetegségből gyógyszer nélkül is, sőt, igazából csak úgy lehet, a gyógyszer ugyanis elfedi a tüneteket. A terápia során pedig "normális" ha átmenetileg rosszabbodik a páciens állapota, sajnos ez vele jár. De csak átmeneti, utána jön a javulás.

2016. ápr. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!