Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Segített az antidepresszáns?

Segített az antidepresszáns?

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor nektek hány nap múlva kezdett el hatni?

Milyen mellékhatásai voltak?

Mit éreztetek?

Mire szedtétek/szeditek?

Megbántátok, hogy bevettétek?



2022. júl. 13. 11:12
A kérdező szavazást indított:
Segített
Nem segített
24 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
63%
Rexetin (paroxetin) tablettát szedek több mint egy hónapra, reggelente. Először émelygést és álmosságot okozott, aztán kb. egy hét múlva, mikor hozzászokott a szervezetem, elmúltak ezek a mellékhatások és elkezdte csillapítani a depressziót.
2022. júl. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%

Nem tudom megmagyarázni hogy igen vagy nem. Sokan így vannak az emberek vele mint en hogy nem tudják.

6 hónapja szedem. Fluoxetint szedek. Volt amikor sokkal rosszabul éreztem magam, szorongtam stb.

Nem annyira tett semmit.

Depresszióra szedem.

Nem bántam meg mert rengeteg dolgot kikell próbálni hogy megtaláld mi segít a problémád ellen, depresszió ellen

2022. júl. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
47%
Az elsőt miért pontozták le? Tökéletes választ adott. Rexetint szedtem én is 7 évig, csak tudom mit beszélek…
2022. júl. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
#2 vagyok miért pontoztatok le? Hogy tudtam volna hasznosabb tanácsot mondani?
2022. júl. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"#2 vagyok miért pontoztatok le? Hogy tudtam volna hasznosabb tanácsot mondani?"


Ezek nem racionális dolgok... :) erre jött valaki, akinek az a rögeszméje gondolom, hogy az antidepresszánsok rosszak; esetleg ő próbált egyet valamikor, és neki pont az nem vált be, mert túl hamar abbahagyta, vagy mert neki nem volt az a szer hatásos; és akkor csuklóból lepontozott mindenkit. :)

(#1-es voltam, a Rexetines :) )

2022. júl. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát, kapja be. Lényeg, hogy adtunk választ a kérdezőnek.

Szóval, nekem segített rengeteget, a mellékhatásait meg kell szokni. Legrosszabb a szexuális vágy csökkenése de ez idővel enyhül. (Több hónap után). Engem intenzív álmok is kerülgettek, nem feltétlenül rémálmok. Annyira igazinak tűntek. Ébredéskor ritkán át kellett gondolnom, megtörtént-e, vagy csak álom volt.

7 évig szedtem Rexetint, a pozitív tulajdonságok messze verik a negatívokat, ezt elmondhatom őszintén. A mellékhatásokkal megtanultam együtt élni.

Ma már családom van 2 gyerekkel. A gyógyszer nélkül nem mertem volna nyitni az emberek felé.

Remélem segítettem, pontozzon le aki akar, ezek saját tapasztalatok.

2022. júl. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én négy éve vagyok antidepresszánsokon és egész egyszerűen nem tudom megmondani. Néha jobb, néha rosszabb, de fogalmam sincs minek van köze a gyógyszernek és minek nincs.
2022. júl. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!