Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Öcsém alig eszik fehérje-tarta...

Öcsém alig eszik fehérje-tartalmú ételt. Rántotthúsról is leszedi a panírt és csak azt eszi meg. Egyedül a hamburgert szereti. Néha azért eszik, de nem eleget. Mit lehet kezdeni a helyzettel?

Figyelt kérdés
13 éves, csak a kólát issza folyton, de már kiskorától ilyen. Fejletlen a korosztályához képest (alacsony, sovány). Mivel most eléggé sokat fog nőni, ezért sok fehérjét kellene ennie, de nem eszik. Mit lehet tenni?
2014. júl. 30. 17:24
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Én arra gondoltam, hogy vennék ilyen kakaó ízű fehérjeport, amit a testépítők is isznak, hátha meginná. De nem tudom mennyire káros ez a szervezetének, ha ilyen formában, ill mennyiségben vinné be a fehérjét.
2014. júl. 30. 17:26
 2/11 A kérdező kommentje:
Amiket még enni szokott: párizsi, sültkrumpli. Eszik mást is, de általában csak ezeket szokta.
2014. júl. 30. 17:27
 3/11 anonim ***** válasza:
a tojást, túrót, sajtot, babot, lencsét se szereti? ezek mind fehérjedúsak, kipróbálhatjátok mit eszik meg. vagy írassátok be valami izzasztó edzésre, ha hullafáradtan hazajön akkor úgysem fog válogatni (főleg ha nincs válogatási lehetősége :D)
2014. júl. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha jól kiéhezteted, akkor mindent meg fog enni. De lehet, hogy vashiányos. Anyudnak kellene kézbe venni a problémát. El lett rontva már kicsi korában.
2014. júl. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ne legyen neki választási lehetősége. Akkor majd nem válogat.
2014. júl. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nyugodtan vehetsz fehérjeport, nem káros. Gyakorlatilag egy speciális élelmiszer, olyasmi mint a gyerekek vagy az idősek (gyomorbajosok, fogatlanok stb) tápszere. Multivitamint is kellene szednie.
2014. júl. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen, én se gondolom, hogy káros lenne. Viszont a gyerekorvos egyszer azt mondta, hogy káros a vesének...
2014. júl. 30. 18:10
 8/11 anonim ***** válasza:
Mi lenne, ha a saját dolgoddal törődnél? Öcséd helyében a fejedre is önteném azt a vackot. Foglalkozz a SAJÁT életeddel - ami elég sivár lehet.
2014. júl. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A túl sok fehérje lehet káros, de ha ő amúgy nem eszik szinte semennyit, akkor nincs mitől tartanod.
2014. júl. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Mivan, 8-as, rossz napod volt? Szerintem igen is van hozzá közöm, mivel az öcsém. Csak segíteni szeretnék neki. Gondolom te sem örülnél, ha mondjuk a fiad a "finnyássága" miatt maradna le a társaitól fizikailag, amit később megbánhat.. Ha tehetnél ellene, és mégsem tennél akkor szerintem az téged minősít..
2014. júl. 31. 00:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!