Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon rossz ember vagyok?

Nagyon rossz ember vagyok?

Figyelt kérdés

Depresszióval küldök. Hetek óta feszült vagyok folyamatosan és most kezdek befelé fordulni. A saját barátommal szemben ma nagyon gonosznak érzem magam. Vagy elérhetetlen vagyok vagy fura vagyok vele. Érzéseim sincsenek lassan. Neki ma tök jó kedve volt, pörgött, engem meg a nyomott hangulatom miatt ez borzasztóan idegesített és látszott rajtam nagyon is. Meg körülöttem az embereknek ez fel is tűnhetett, hogy ő poénkodott én meg folyamatosan rászóltam, hogy vegyen vissza, nincs kedvem ehhez. Tök megalázó lehetett neki, mondjuk amilyen bosszúálló stílusom volt ma nem is gondoltam bajnak, ha ezt látják rajtam az emberek, mintha meg akartam volna alázni őt. ( mondjuk nem tudom, hogy ezt ehhez kössem-e nem áll messze tőlem a drámázás, de ilyen ritkán jut eszembe csak úgy) Közben meg zavart meg sírhatnékom volt, hogy erre én miért érzek késztetést.

Nagyon nem vagyok rendben, egyszer túlságosan jó kedvem van, nevetek megállás nélkül, másik pillanatban meg ilyen gyökér vagyok. Napi egy szem Frontin elő van nekem írva ilyen esetekre, de ezt már nem tartom be, reggel-este veszek be egyet vagy reggel egyet este felet. De nem érzem a hatását. Nem múlik a gyomorideg, mintha cukrot ennék.

Nem tudom mit kezdjek magammal


2022. júl. 14. 00:27
 1/5 anonim válasza:
35%

szia kérdező!

semmiképp nem vagy nagyon rossz ember, csak egy ember akinek több segítségre van szüksége. biztos vagyok benne, hogy ha megbeszéled őszintén a barátoddal a dolgot, meg fogja érteni a viselkedésed, és hogy ez nem ellene irányul.

a gyógyszer pedig valószínűleg azért nem használ, mert a frontin egy sima nyugtató és nem antidepresszáns, a depressziódon nem fog javítani, csak még jobban elnyom és egész gyorsan rá is lehet függni. érdemes lenne egy normális pszichiátert felkeresned és őszintén elmondani neki mindent, még azt is, amit esetleg szégyellsz! valószínűleg irnának fel neked antidepresszánst, ami segítene az állapotodon.

remélem, hogy hamarosan jobban leszel! ❤️

2022. júl. 14. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nagyon aranyos vagy! Köszönöm! ❤️

Január elején voltam TB alapon pszichiátérnél…Háát…Nagy vonalakban gyerekkoromtól kikérdezte az életem meg, hogy hogy képzelem el a jövőm. Kitöltettek velem teszteket ilyen pszichoszomatikus tünetekkel kapcsolatban, hogy 5-ös skálán mennyire jellemzőek rám, az is olyan volt, hogy mindenhova ilyen 3-4-eket X-eltem.

Ezekből megállapította, hogy kevert szorongás és depresszió. Nagyon nem lepett meg a diagnózis, de amit utána kaptam az meglepett. Napi 3 szorongásoldó, egy szem antidepresszáns reggel, meg akkor még csak fél Frontin volt előírva, akkor azt emelte egész tablettára, egy hónap múlva pedig kérte, hogy jöjjek vissza beszélgetni milyen hatással volt rám a gyógyszer.

Mire eljutottam pszichiáterhez arra már kezdtem kijönni ebből az erős szorongásból, karácsony valami szintem helyre tett. Amikor jobban vagyok akkor meg nem értékelem olyan súlyosnak a helyzetem, csak amikor benne vagyok. Így ezt a gyógyszermennyiséget sokalltam.

Pláne, hogy az antidepresszánstól félek ezért nem váltottam ki semmit. Aki a környezetemben szedte az mind azt mondta, hogy eleinte 10x erősebbnek érezte az alap tüneteit amire felírták és ezért abba hagyták a szedését. Valahol meg azt hallottam, hogy kezdő adagnak egy szem antidepresszáns erős, ezért erősíti fel a tüneteket ennyire és fokozatosan kellene emelni az adagot. A szorongásoldó meg az antidepi mellékhatását kellene, hogy elnyomja vagy mi. Annyit nem foglalkozott velem a doktornő, hogy bízzak abban, hogy a gyógyszerek majd csodát tesznek velem

2022. júl. 14. 01:43
 3/5 anonim ***** válasza:
Megértelek, nem esik jól ha valaki poénkodik amikor magam alatt vagyok. De ez nem az ő hibája, el kell mondani mit érzel, négyszemközt. Kár volt nem bevenned az antidepresszánst, már rég jobban lennél. Nem szabad más tapasztalatára hagyatkozni, nekem pl. egyáltalán nem erősítette fel a tüneteimet, sőt pár nap múlva jobban lettem.
2022. júl. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Lehet az lesz, hogy végül újra meglátogatom a pszichiátert.


Miért lett lepontozva az első válaszoló? Teljesen korrekt választ adott

2022. júl. 14. 11:21
 5/5 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz vele, itt ez így megy, van aki csak ezért jön fel ide.
2022. júl. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!