Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csinálhatnék azellen,...

Segitseg kérdése:

Mit csinálhatnék azellen, hogy ennél is jobban lesüllyedjen az önbizalmam?

Figyelt kérdés
Körülbelül 2 év alatt felépítettem magamnak azt az önbizalmat, ami olyan komfortos, nem túl sok, de azért van egy kisugárzásom, viszont egy rossz szó úgy lehúzza, hogy a nulláról kell indulnom. Nem arról beszélek, hogy nem bírom a kritikát, de az nem kritika, ha félhangosan azt mondják mögöttem egy kisboltban, hogy nézd már milyen nagyisan öltözködik, vagy nevetnek rajtam, holott egy virágos ruha nem nagyis, de mindegy xD tehát valami tanácsot szeretnék, ami lehetőleg nem olyan, hogy ezeket a szavakat hagyjam leperegni magamról, mert azt lehetetlennek tartom:(

2022. júl. 14. 14:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha van célod, azt kövesd, ne az ilyen teljesen lényegtelen megjegyzéseket. Az ilyeneket magasról le kell szarni, mert különben lehúznak. Az eredményt meg te is látod.
2022. júl. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Kólauborkával ***** válasza:

Pedig nincs más módszer. Én sosem értettem eleve, hogy bizonyos embereknek miért az a fontos, hogy egy teljesen idegen egyén (aki lehet szellemileg sérült is, de ízlésficamos és degradált is) mit is gondol róluk, nem az számít, hogy a szük környezeted, te és esetleg azon kívül pár kiváló egyén mit gondol rólad?

Csak ha logikusan bele gondolsz, mutatasz egy uborkát az emberekbek, a harmada szereti, a harmada nem, a többit pedig nem érdekli. Most akkor melyiknek szeretnél megfelelni? Én csak a saját elvárásaimnak…

Nyílván mindenki begolyózna attól, hogy ma ‘x’ azt mondja szuper ez a póló, holnap felveszem és ‘y’ szerint meg szar…. Ha szerinted jó, neked terszik, az egyéniségedet tükrözi, akkor nem mindegy, hogy Tapló Józsinak a sarokról ez nagyis vagy bazis? Nem tudnék úgy élni, hogy ilyenekkel foglalkozzak.

2022. júl. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én az ilyet meg se hallanám.

Különben se biztos, hogy rólad beszéltek.

2022. júl. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Pszichoterápia. Vagy ezzel újat mondok?
2022. júl. 15. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!