Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez a xanax hatása?

Ez a xanax hatása?

Figyelt kérdés
Ma bevettem kb 18:30kor egy szem 0,25 mg-os xanaxot, nagyon kicsit ellazultam, kicsit jobb kedvem lett. Viszont most hogy hazaértem álmos lettem, pedig ilyen 11-12 óra körül szoktam elálmosodni. Szerintetek ez a xanax hatása? Még most is érzek egy kis lazaságot.
2022. júl. 16. 22:00
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Igen
2022. júl. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Lehetséges hogy nekem 2-3 óra után kezd el hatni?
2022. júl. 16. 22:58
 3/8 A kérdező kommentje:
Fél órája ettem sokat és csak azután kezdett el hatni rendesen.
2022. júl. 16. 23:00
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a kajától lettel álmos. Ekkora adagot sokan meg sem éreznek. Legközelebb szőlőcukrot vegyel be placebónak mert a xanaxtól nem lesz jobb kedved mivel nem hangulatjavító. :) Nem mellesleg nem kapkodunk be ellazulásra pszichiátriai gyógyszereket mert ez nem csokodádé. Ha el akarsz lazulni igyál egy pohár sört ne ezt a szart mert ha rászoksz annak csúnya vége lesz. Nem menő xanaxozni.
2022. júl. 16. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Kicsit ellazultam a xamaxtól" komolyan utoljára röhejes filmekbem hallotam hasonló szöveget 14 éves tiniktől három korty boroskóla után.

A xanax egy nyugtató nem szórakozásra való és nem hangulatjavító szer. Ezt csak te képzelted hozzá. Pszichoszomatikus tünet.

2022. júl. 16. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

4


Egy szuz agy siman megerzi a 0.25mg-ot is, egy kitagult agy (pl en) meg sem erzi a 2mg-ot sem.


A xanaxtol meg jobb kedve lesz/lehet az embernek, sot, vannak akiknel euforiat okoz. Indirekten de a dopamin kibocsatast is elosegiti, amitol szoktak az emberek euforikusan erezni magukat. Szoval de, hangulatjavito, szorongasoldo, tobbek kozott. Csak konnyu raszokni.


"mellesleg nem kapkodunk be ellazulásra pszichiátriai gyógyszereket mert ez nem csokodádé"


Ezzel egyetertek, de oszinten nincs egy olyan antidepi/antipszichotikum amitol 100% jol lesz mentalisan mindenki egytol egyig.


Ezt jo lett volna ha velem kozlik mielott elkezdtem szedni oket, mert lehet ha tudtam volna hogy pl. meghizok toluk, cserebe PICIT kevesebb pszichszomatikus (fizikai) tunetem van, el sem kezdtem volna.


De mar 3 gyogyszert szedek, oszinten nincs kedvem vegig menni a torturan hogy fel evig - 1 evig csokkentsem az adagot es kinlodjak hanyingerrel, fejfajassal, fosassal, idegeskedessel, alvatlansaggal meg miegyebbel.


Az antidepik, antipszicho-k most kijelentem, hogy egyik sem segit a mentalis gondon, max a szomatikus problemakon de azokon is MAX enyhitenek, nem tuntetik el.


Erre viszont ha valaki bevesz egy potens szorongasoldot ami mukodik, arra meg azt mondjak hogy na ezt fejezzuk csak be.


Az a baj szerintem, hogy ugy kezelik a szakemberek meg a betegek is ezeket az antidepiket/antipszichokat/stabilizalokat, mintha mar 20 000 evvel elorebb lennenk, es olyan szerek lennenek amik 2 -4 het alatt eltuntetik minden szorongasodat, minden szomorusagodat. De nem. Kb. ott tartunk, mint amikor amputaltak a vegtagodat 20 000 evvel ezelott mert elfertozodott egy kis vagasbol, holott ma ha beveszel 1 hetig antibiotikumot mehetsz focizni mar ra 3 napra.


Ezt jobb lenne kozolni a betegekkel szerintem, mert szerintem nagyon sok esetben a minimalis hatekony hatas vs. mellekhatas+alig van hatekony hatas+fizikai fuggoseg merlege a jobb oldalra huz.


Az igazi az lenne, ha feltalalnanak egy szert amivel az agy toleranciajat blokkoljak a szerekre, meg egy masikat a fizikai dependencia eltorlesere es ugy mar mehetne pl a xanax egy egesz eleten at minden nap 1 - 2mg-al, mert nincs tolerancia.


De meg marhara nem tartunk ott.

2022. júl. 18. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Utolsó én végig néztem jó pár embert akit tönkre vágott a xanax. Ők is úgy kezdték hogy bekapkodtak 1-1 szemet ellazulásra. 1 év múlva már 10 szemnél tartottak és az sem hatott. A memóriájuk meg egy tyúkéval lett egyenlő.

Az amtipszichotikumokról nem tudom mit gondoljak. Sokan azt írják amit te. Hogy nem igazán segített, több a mellékhatás mint a pozitívum. De ugyan akkor láttam 1-2 esetet akik teljesen jól lettek tőle. Nekem is írtak már fel. Végig olvasva a mellékhatások listáját nem mertem beszedni mert féltem hogy olyan rosszul leszek tőle, hogy nem tudok bejárni dolgozni az meg végzetes lenne. Így még be tudok csak rossz szinte minden nap. Nehéz ügy, nehéz döntés.

2022. júl. 18. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én kórházi súlyos műtét után kaptam frontint. Csak 0.25 felét esténként. Mivel alacsony a vérnyomásom megérzem ezt is. Sajnos rászoktam és nem tudom elhagyni. Annak ellenére, hogy pici adag. Megfogadtam, hogy nagyobbat nem veszek be belőle. De ez meg már nem hat úgy mint korábban. Soha nem lett jobb kedvem tőle és soha nem lazultam el. Megnyugtatott kicsit és el tudtam aludni. Most már azt sem mert hozzászoktam.
2022. júl. 18. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!