Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire súlyfüggő a Xanax/Fro...

Mennyire súlyfüggő a Xanax/Frontin hatása?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy azonos adaggal ugyan olyan hatást lehet elérni mondjuk egy 50 kilós nőnél, mint egy 115 kilót férfinél? Ez nekem kicsit logikátlannak tűnik és ezért is furcsállom az általános 3*0.5mg-os adagolást a pszichiáterek részéről. Amikor egy oroszlánt el akarnak altatni annak se annyi altatót adnak, mint egy kiskutyának. :)

2021. júl. 28. 08:34
 1/5 anonim ***** válasza:
71%

50 kilos lany koromban 15 evesen bedobtam egyet viccbol es konkretan semmit nem ereztem..

Korhazban is mikor altattak mondtak a szuleimnek hogy 3szoros adagot kaptam. Pedig akkor 40 valahany kilora le voltam fogyva es eletveszelyes vermergezesem volt.

2021. júl. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Súlyfüggő is - de ezeknél a benzóknál nincs olyan kifejezett "totális hatás" amit meg lehetne állapítani (mint pl más drogoknál). Így most aki 100 kiló és 2 szemet vesz be - az nem tudja hogy azt érzi-e mint aki 50 kiló és 1-et.

Ráadásul ezek olyan kis mg-ok, hogy nagy mértékben emberfüggő is hogy kinél hogy hat.

Ez a két dolog pedig már alapból annyira összezavarja az egészet hogy értelmetlenné teszi a testsúlyhoz való viszonyítást.

2021. júl. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Azért is kérdezem, mert én soha nem szedtem semmi ilyesmit, most sajnos szükségem lenne rá, de már az első alkalommal se éreztem egy 0.5-ös adagtól semmit és ugyan így vagyok az 1mg-al. Mivel nem használtam, így a rászokás/hozzászokás kizárva, tehát nem ezért van, tanácstalan vagyok mit lehetne tenni.
2021. júl. 28. 10:06
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nézd... Nincs szent írás, hogy kinek mennyi válik be. Ez függ nagyon sok mindentől. A májad lebontó képességétől, az idegrendszeredtől. Nem hiába van annyiféle gyógyszer. Nem vagyunk egyformák.
2021. júl. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
4es: Igen, én is így gondolom, csak közben meg a pszichiáterem ki van akadva attól, hogy el akarok térni a szokásos 3*0.5mg-os adagtól, mert úristen, 1mg egyszerre már rengeteg stb. stb. Mintha valami világszenzáció lenne, hogy nem reagálok az átlagos minimum adagra. Pedig ahogy az 1es válaszoló is írja ezzel nagyon nem vagyok egyedül ezek szerint.
2021. júl. 28. 10:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!