Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alvás ciklus visszaállítására...

Alvás ciklus visszaállítására kapott altató?

Figyelt kérdés

Szóval Zopigent kaptam a pszichiátertől hogy az alvásomat vissza rakjuk normális emberi időbe. Nappal aludtam éjjel fent voltam. Antidepresszánst is szedek 3 éve már. Fél éve alszom szarul, mikor megint előjött a pánik éjjel alvás közben.


7,5 mg Zopigent szedek este, hogy korábban aludjak, olyan hajnali 2 körül veszem be. Nem vagyok ekkor még fáradt,de tudom hogy aludnom kell. Viszont így is délig vagy tovább alszom.


Mostanában az agyam azt kiabálja, hogy mi van ha nem elég az egy szem? Teljesen megoritem magam, tegnap masfelet vettem be, de nem akarok, csak a hang ott motoszkál hogy mi van ha.


Ti mit csinálnátok?



2022. júl. 18. 12:05
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Hát semmiképp nem emelném meg az adagot, mert altatónál az tilos. Én egyre korábban venném be és ha más nincs, bár ez nem épp jó altatónál, ébresztőre kelnék.
2022. júl. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

AZ a bajod hogy délig alszol !!!

Kelj fel reggel 5-kor és ha végig dolgozod a napot este biztos hogy elalszol.

2022. júl. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Itthonról dolgozom, grafikus vagyok, saját időbeosztással.

Napközben eljárok bicajozni.

2022. júl. 18. 14:04
 4/6 anonim ***** válasza:

Korábban vedd be, próbálj korábban elaludni.


Engem 10 nspig tartó Dormicum szedés forgatott vissza tavaly.


Altató helyett Mirtazapin vagx Trittico lehet jó hosszabb távon.


Milyen antidepit kapsz?

2022. júl. 23. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Escitilt, 15 mg :)
2022. júl. 24. 11:12
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha hajnali 2 körül veszed be, utána alszol el, akkor normális délig aludni, esetleg kicsit tovább. 8-9 óra alvás még nem túl sok. Későn ébredés után pedig normális, ha későn álmosodsz el. Próbálhatod naponta fél órával korábban bevenni és ébresztőre kel. Pl fél 2, ebresztő fél 12. Aztán éjjel 1, délelőtt 11 óra.


Nekem délutános, részmunkaidős munka mellett éjfél körüli elalvás, reggel 8 körüli ébredés ideális. Ennél előbb, ha nem muszáj, nem szeretek felkelni.


Ha visszamegyek normál munkaidőben, reggeli kezdéssel dolgozni, akkor este 10-től fél 6-ig tartó alvás felel meg. Ez a 7,5 óra nekem kicsit kevés, hétvégén tovább alszok.

2022. júl. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!