Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 2 hónapos 0.25 xanax kúra...

2 hónapos 0.25 xanax kúra segíthet a szorongáson, enyhe gyomoridegen, aggódáson?

Figyelt kérdés
És a leállás után nem leszek ugyanolyan mint előtte?
2022. júl. 22. 08:57
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
Kizárólag orvosi felügyelettel, követéssel. Nagyon kemény gyógyszer, drog, függőséget okozhat, ha valaki számolatlanul szedi. Szétlövi a májat.
2022. júl. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Abban a 2 hónapban tünetileg biztos segít. Kémiailag elnyomja, de ugye attól a szorongás még ott marad, ha érdemi változás nem történik az ügyben. A leállás után szerencsés esetben ugyanolyan erősen fog visszatérni a szorongás, de jó eséllyel erősebben. Ha olyan alkat vagy, hogy hamar kialakul a függőség, akkor pedig a falat fogod kaparni kínodban az elvonási tünetektől. Amikhez képest az eredeti szorongásod egy tibeti relaxálásnak fog tűnni. Majdnem 3 éve leszoktam a nyugtatókról, de még mindig vannak post tüneteim. Ha rám hallgatsz, akkor vess be minden szorongás oldó technikát, de a benzokat kerüld mint a mérget.
2022. júl. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
a pszichiáter szerint nem nehéz elhagyni, több páciense is simán abbahagyta 2 hó után
2022. júl. 22. 09:30
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A fizikai tüneteken segít, 2 hónap után ilyen kis adagot még simán le tudsz tenni. Viszont terápia kellene, mert az ok nem szűnik meg.
2022. júl. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Terápia kellene vagy antidepresszáns. Atarax is jó lehet, nem okoz függőséget.


Frontint csak legvégső esetben ajánlok.


12 éve szedek szorongós időszakban nyugtatót. Sokszor akár 1 évig is, folyamatosan. Jobb időszakban nekem felesleges, ilyenkor el tudom hagyni. Max napi 1,5 mg-ot szedek. 0,25 mg-os lépésekben csökkentem 5-14 naponként. Így nem okoz erős megvonási tünetet.


Szerintem ritka, ha valaki 2 hónap alatt olyan erős függő lesz, hogy nehéz elhagyni. Lehet meg sem éreznéd, lehet szenvednél. Mindenki szervezete máshogy reagál.


Nekem post megvonási tünetem sincs elhagyáskor. Ilyenkor egy újabb nehéz időszakig nem szedem. Ha ilyen jön, újra felírják. A leállások azért hasznosak mert így kevésbé gyengül a hatása.


Járok terápiára több éve, szedek más gyógyszereket is, de nem tudom nehéz időszakban nélkülözni a nyugtatót mert nekem antidepi nem hat szorongásra, terápia is csak kicsit enyhítette 4 év alatt.


Modt stratégiát váltunk. Szorongásra Pregabalin + Atarax kombinációm van. Előbbit fix adagban szedem, utóbbit alkalomszerűen. Pregabalin enyhébb függőséget okoz Frontinnál.


Más gyógyszereim is vannak, azok bipol depresszióra. (Kventiax, Lamolep, Elontril). Bipol terápuával nem kezelhető.


Autogén tréninget (ez relaxáció) és mindfulness meditációt is tanultam.

2022. júl. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Hát nekem extrém dührohamaim lettek tőle és konkrétan 2 nap alatt rászoktam. Ennek már 2 éve
2022. júl. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
4%
Majam nem bántotts. Úgy tudom, hogy csak nagy adagok tartós szedése esetén van ilyen kockázat.
2022. júl. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A xanax csak elfed, nem kezeli a gyökérokot. Mintha fájna a torkod és bevennél egy fájdalomcsillapítót.
2022. júl. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Néha az elfedéd is jobb, mint a semmi. Inzulin sem gyógyít, magas vérnyomás gyógyszer sem. Mégis hasznosak.
2022. júl. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!