Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől alakulhat ki ilyen...

Mitől alakulhat ki ilyen kötődési minta? Hogy valtoztassam meg?

Figyelt kérdés

Egyszerre szeretném is, hogy legyen valaki aki szeret, és meglegyen az intimitás, ugyanakkor nagyon félek is tőle, mert valahol képtelennek érzem rá magam, vagy ha esetleg képes lennék rá, akkor attól tartok irtózatosan fájna magában az, hogy szeretnek, vagy ahogy ezt kifejezik.

Viszont valahol vágyok is erre, és amikor valakiben, bárkiben olyan képesseget látok meg, hogy esetleg ezt meg tudná nekem adni (vadidegen emberekről van szó), elkezdek ráfüggni az emberre, meg kötődni, holott a kapcsolatunk vagy nulla, vagy épphogy ismerjük egymást. Ezekről a masik nem tud, nem fejezem ki neki. Viszont engem nagyon zavar, mert nem bírok leszállni ilyenkor az illetőről. Pedig nagyon szeretnék.

Milyen módon tudok segíteni magamon? Azon kívül, hogy pszichoterapia, mert azt tudom, és tervben is van.

Köszönöm!


2022. júl. 22. 21:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem az a része normális, hogy ha valakivel elkezdesz ismerkedni és szimpatikus a másik, akkor minél több időt akarsz vele tölteni.
2022. júl. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A többi viszont nagyon nem
2022. júl. 23. 13:29
 3/4 anonim ***** válasza:
Megszállottság, én a helyedben felkeresnék egy pszichológust
2022. júl. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 gucsti123 válasza:
Lehet hülye vagyok de ha fiatal vagy és D*gni akarsz azzal nincs semmi baj
2022. aug. 2. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!