Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van értelme pszichológushoz...

Van értelme pszichológushoz menni ha túl sok problémám van?

Figyelt kérdés

Aspergeres vagyok, szorongással, mondhatni családom nem volt, barátaim elvétve, ha voltak is eltűntek egy idő után. Nehezen kapcsolódok emberekhez mert elég nagy szakadék van a gyerekkorom és jelenlegi életem között, a nélkülözésből jutottam átlagos életszínvonalra. De úgy érzem a traumáim megfojtanak, nem érzem, hogy ide tartoznék, sokszor érzem, hogy egyetlen kiút ebből a halál. Van egy ismerősöm aki hasonló helyzetben van, ő jár pszichológushoz és pszichiáterhez is eljutott már, gyógyszereket írnak fel neki valamint volt már olyan pszichológus aki azt mondta neki, hogy rajta nem lehet segíteni, szedje inkább a gyógyszereket.


A problémám összetettsége miatt nem vagyok benne biztos, hogy tényleg tud segíteni egy szakember és nem ugyanazt kapom mint ismerősöm, hogy menthetetlen vagyok, ami méginkább betolna a depresszióba.


Túlgondolom? Segíthet a pszichológus?


2022. júl. 24. 10:24
 1/2 anonim ***** válasza:
55%
Ezt addig nem tudhatod, amíg el nem mész. A problémáid egy részén, ami a kapcsolódásokat illeti, mindenképp könnyít, de veleszületett betegségeket nem tud eltüntetni, és gyógyszerre is lehet szükség pl súlyos szorongásnál. Az nem a pszichológus hibája. Klinikai szakpszichológus vagy pszichoterapeuta kell ehhez, és ha 3 alkalom után sem szimpatikus, akkor keress másikat.
2022. júl. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el
2022. júl. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!