Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lesz bárni mellékhatása annak...

Lesz bárni mellékhatása annak fizikailag/szellemileg, hogyha visszafogom a sírást minden alkalommal? Ha igen akkor mi?

Figyelt kérdés
Ha valami miatt sirnék, akkor visszatudom szerencsére szorítani, de utána van egy enyhe fejfájásom, gyengén szúró érzés a szívemnél, gyomorfájdalom és nyomás a melkasomon. Ezeknek lehet valami hosszú távú következménye? Ha valaki kérdezi, hogy miért csinálom akkor azért mert fiú vagyok és életembe úgy neveltek, hogyha sírni merek akkor az azt jelenti, hogy szellemileg sérült vagyok és anyám elakart hurcolni pszichológushoz, ezért mindig elfolytom.

2022. júl. 25. 00:23
 1/9 anonim ***** válasza:
46%
Mikor senki nem lát, sird ki magad.
2022. júl. 25. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
38%

Egyrészt, kérdésre válaszolva: lelki sérülést biztosan okoz, ami így közvetett módon kihatással lehet az egészségedre

Másrészt: attól még, mert fiú vagy, lehetnek érzéseid! Nem szeretitek kimutatni, de attól még tény, hogy emberek vagytok, éreztek. Ha nem szeretnétek mások előtt "gyengének látszani", akkor csak egyedül, félrevonulva. Nem szabad minden alkalommal elfojtani, néha igenis ki kell jönnie!

Harmadrészt: a pszichológus nem szégyen. Ezt mindenki verje a fejébe. Inkább a pszichológusnál üljön az ember, mint a síneken, mikor jön a vonat!

2022. júl. 25. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
82%
Igen, nekem az lett a következménye hogy nem tudok már egyáltalán sírni, nem is érzem hogy sírnom kell bár néha lenne rá okom. Én lány vagyok de engem is így neveltek szóval ebben sem kell különbséget tenni a 2 nem között. :D
2022. júl. 25. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
27%
Biztosan nem tesz jót az egészségi állapotnak. Nem szabadulnak fel a feszültség hormonok, nem lélegzik fel a szervezet.
2022. júl. 25. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
42%

Elfojtani érzelmeket nem szabad, mert tünet formájában jelenik meg. Nálad pl a testi tünetekben. Sőt, lehet olyan is, hogy tünet mögött nem látod az okot, ami miatt van, mert az el lett fojtva.


Pszichológushoz mindenképpen menj el, ha kell pszichiáterhez is. Fontos kezelni a betegséged.


Mindfulness meditáció is segíthet.

2022. júl. 25. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Phoney ***** válasza:
41%

Akkor majd kijön másképp, csak az rosszabb lesz. Meg esetleg nem fogod érteni, hogy mi bajod van.


Fordítva ülsz a lovon, mint ahogy ez az egész "a fiúk nem sírhatnak" felfogás is. Az igaz, hogy egy egészséges, valódi felnőtt férfi személyiséget igen nehéz megríkatni, de nem azért, mert visszatartja. Attól nem leszel férfi, hogy visszatartod.


Ez az elcseszett felfogás meg, hogy minden lelki problémát izomból fojts magadba, mert különben elmeroggyant vagy, nálunk a szocializmus hagyatéka, ott hitték azt az emberek, hogy ha "legyűrik", akkor máris nincs bajuk. Aztán amikor idővel másképp jött ki rajtuk (előbb mindenféle tünetek, később szomatikus betegségek, általában szív- és gyomorbajok), akkor meg fel nem foghatták, mitől betegek. Akkor jött a jolly joker, hogy "szar a genetikám", meg hogy a szülőknél is ez volt (ja, nálukj is, csak éppen ugyanezért).

2022. júl. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
24%
Igen lesznek pszichopata leszel.
2022. júl. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
96%
Anyádnak lehetet volna több esze hogy nem ilyenre tanításon. Az a férfi akki sír annak az égatta világon semmi baja nincs csak vannak érzései.
2022. júl. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Néha egészséges dolog a sírás mert így kiadod a szervezetedben összegyűlt káros anyagokat ezáltal megnyugszol.
2022. szept. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!