Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Súlyos betegen egy álomvilágot...

Súlyos betegen egy álomvilágot találtam ki és játszottam meg? Kezelendő?

Figyelt kérdés

Súlyos beteg voltam, halálos kór. Elötte is gyakran néztem milliárdos instagrammereket, de amikor beteg lettem, kitaláltam, hogy pl nekem haverom Dan Bilzerian és én is olyan életet élek, én is milliárdos vagyok. Vettem a netről csomó kamu márkás cuccot mint neki van, elkezdtem betegen (!!!) szivarozni mert az olyan menő és teljesen felvettem ezt a leszrom milliárdos playboy stílust. Elkezdtem lefogyni, azt magamban úgy állítottam be, hogy beszálkásodok. Eladó luxusautókat nézegettem a neten, egyet el is mentem megnézni mint vevő, szalonokba is bejártam. Teljesen elhittem, hogy én vagyok a jani. Szórakozóhelyeken is úgy viselkedtem mint akié az egész hely kb. Teljesen beleképzeltem magamat a dologba, a kórházban mikor már bekerültem, úgy járkáltam mint az Isten. Az orvosokkal is egyenrangú félként beszéltem mint aki az orvostársuk. Kezet nyújtottam nekik meg ilyenek.

“Szerencsére” aztán már annyira rosszul voltam, hogy abbahagytam ezt a dolgot, otthon a gyógyulási szakaszban még pár hónapig játszottam az eszemet de aztán átestem a ló túloldalára és most is ott vagyok évek óta. Nagyon megbántam a viselkedésemet, szégyellem magamat. Pedig nem most volt. Azóta el is költöztem emiatt és az új helyen már szó szerint lehajtott fejjel járok. Ha valakihez hozzá kell szólni zavarba jövök. Nyoma sincs a nagymenőnek.

Szerintetek valamilyen kezelés be tudna állítani valahova középre? Átlagembernek? Az szeretnék lenni. Sajnos a fenti sztori szóról szóra igaz, hogy miért tettem azt nem tudom a mai napig felidézni.


2022. júl. 26. 00:11
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Mi volt a betegséged? Vannak hangulat-stabilizáló gyógyszerek, de nem tudom, hogy arra van-e szükséged. Átlagember nem létezik. Csak találd ki, hogy mi az, ami szerinted muris (pl. szalonokba járni nézelődni), mi az, ami nem célszerű (pl. szivarozni) és békélj meg magaddal, ne egyen semmiféle bűntudat. Az ember súlyos betegen átértékeli, hogy mi hiányzott neki, hogy mi mindent szeretett volna megélni, nem érzem ezt akkora problémának.
2022. júl. 26. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Molyember ***** válasza:
73%
Simán csak elmész egy pszichológushoz, aki segít rendezni azt a sok szart, ami a fejedben keletkezett. Semmi különös nincs a viselkedésedben, de ezt nekem úgyse fogod elhinni, ezért kell a szakember. Meg azért, mert a mostani állapotod tökéletes táptalaja a további betegségeknek, állandó szégyenben nem lehet élni. Főleg, ha az teljesen indokolatlan.
2022. júl. 26. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
58%
Nem,ez teljesen normális,mindenki átesik ilyeken,ne zavartasd magad.
2022. júl. 26. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Dagant volt, de le se akarom írni, mert félek, hogy visszatér. Nem is szoktam szóba hozni.

A segítséget köszönöm. Én valahogy mégis nagyon cikinek érzem azt a viselkedést, próbálom minél távolabb lenni tőle

2022. júl. 27. 10:31
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem távolodnod kell tőle, mert egyrészt az is Te vagy, másrészt nem követtél el semmi bűncselekményt, harmadrészt pedig az elnyomott késztetések egyszercsak kitörnek. Valahogy be kellene állnod középre, aki meri vállalni, hogy ő az, aki. Ha neked a márkás holmik tetszenek, akkor sose fogod magad jól érezni turis meg noname cuccokban és nem lennél vele egyedül.
2022. júl. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
4.:Szívesen! :)
2022. júl. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!