Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Összefügghet a két probléma?

Összefügghet a két probléma?

Figyelt kérdés
Disszociációs problémáim vannak, viszont emellett auras migrénem is. Nem lehetséges hogy a kettő összefügg és ha igen akkor mi állhat a háttérben?

2022. júl. 26. 15:47
 1/2 KingDorka07 ***** válasza:
100%
szia! kicsit utánanéztem ennek a két problémának, és szerintem igen, lehetnek összefüggések. ha elolvasod a tüneteket, a kiváltó okokat, és ezeket pedig összeveted, több hasonlóságot is felfedezhetsz. összeszedheted, hogy mit értesz pontosan a disszociációs problémáid alatt, akár le is írhatod. mivel ez mindenkinek más, meg kell találnod a sajátod, a saját problémád gyökerét. trauma, és ebből létrejövő szorongás vagy depresszió előfordulhat, de más is lehet a háttérben. a szorongás a migrénnel is összefügghet, az emberekkel való viszonyod és a saját magadban felmerülő akadályok. persze nem szeretnélek diagnosztizálni, hiszen nem vagyok nagyon benne, ezek kifejezetten hozzáértő oldalakon alapulnak. ha úgy érzed, ennél jelentősebb segítségre van szükséged, szerintem szakemberhez fordulj, vele ki tudod ezeket beszélni. gyógyszereket nem ajánlok, inkább előbb fejtsd meg a kiváltó okokat, és eszerint találj megoldásokat. remélem, valamennyit segítettem. szép estét!
2022. júl. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy így összefoglaltad:)

A disszociációs problémák alatt erősebb deperszonalizációt/derealizációt érték (úgy értve erősebb hogy 3 éve folyamatosan tart valamikor nem zavaró de néha eléggé az)

A migrénem már előbb kialakult, mint ez, sőt a migrén már meg is szűnt, de volt átfedés a két időszak között

2022. júl. 27. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!